Kedi Maması

yagmuurrr1

Hep tahilsiz mama vermek iyi midir yoksa tahıllı mama almak mi gerekiyo

3 CEVAP

LunaNidas

Tahılsızda olmaz çok tahıllı da olmaz. Az tahıllı bir mama tercih etmelisiniz bence kedilerde aynı problem olur mu bilmiyorum ama köpeğim tahılsız mama yiyordu ve bir süre sonra dışarıda köpek dışkılarını yemeye başladı veterinere gittiğimizde tahıl eksikliğinden kaynaklandığını söyledi tahıl eksikliğini dışkıdan karşılıyormuş tabi sonra hemen mamayı değiştirdik ve az tahıllı mama aldık sorun ortadan kalktı :)

tommyse

kedilerin kendi doğalarında aslında beslenirken bir miktar tahılla beslendiklerini biliyoruz zaten av hayvanları bile tahıl yiyor. bu sayede kedilerde tahıla da bir miktar beslenmiş oluyorlar. düşük tahıllı kedi mamaları işinize yarayabilir tahıllı oranı yüksek olan mamaları kullanmamaya dikkat edin unutmamak gerekirse bu hayvanlar zaten et yiyen hayvanlar hayvansal proteini yüksek bir mama ve bazı tahıl gruplarıyla zenginleştirilmiş mama çok güzel olacaktır. mısır,buğday,arpa,pancar yerine elma,havuç,bezelye,elma içeriği olanları tercih edebilirsiniz.

yagmuurrr1

Teşekkür ederim