İç Dış Parazit Sonrası?

escpg

Kedimin iç dış parazitleri yapıldıktan 8 saat sonra kustu zaten çok halsizdi, maması öğütülmüş şekilde ama kusmuğunda parazite rastlamadım. Ayrıca en son saat 3 gibi mamasını yemişti şimdi mamasını koydum koklayıp yemedi. Kedimin geçirdiği süreç normal mi? mama da yemiyor :(

3 CEVAP

LunaNidas

Eğer ensesindeki ilacı yaladıysa evet zehirlenmiş olabilir ondan kusmuş olabilir ama kusması bir bakıma iyi olmuş siz yine de veterinere götürün ne olur ne olmaz geçmiş olsun

aslihan_e

Büyük ihtimalle paraziti var, kusmuğunda parazite rastlamanız için bağırsaktakileri de çıkardığı bir kusma olması gerekiyor. 3 hafta sonra mutlaka tekrar iç parazit ilacı almalı.

escpg

Ya da ensesindeki ilacı yalamış olabilir mi bilmiyorum yaladıysa bu etkileri yapar mı acaba? Zehirlenmiş midir yoksa