Kedim Sanırım Mandalina Kabuğu Yaprağı Yemiş Zararlı Mı ?

az önce kedimi mutfakta yakaladım. Mandalina yapraklarını kokluyordu bir tanesinin bir kısmı yenmiş gibiydi bir sorun teşkil eder mi ?
Bu arada bana kediler için zararlı şeylerin kapsamlı listesini atabilecek var mı belki bilmediğim bir şeyler çıkar.

2 CEVAP

Oglumfrodo

Şimdi sitelerden baktım ve turunçgillerin kabuğu, tohumu ve içi kediler için toksikmiş. Fakat az miktarda tüketildiğinde olasılık olarak midesini rahatsız edebilirmiş. Genellikle önemli sorunlara neden olmazmış. Fakat şu semptomlar görüldüğünde veterinere danışmak gerekliymiş:
Kusma
İshal
Salya akması
Dermatit
Zayıflık
Karın ağrısı
Işığa duyarlılık
Depresyon
Kas titremeleri
Nöbet
ama endişelenmeyin lütfen büyük ihtimalle hiçbir şey olmaz çok küçük bir parça yemiş, sadece aklınızda bulunması için yazdım.

Rikeha

Çiğ olan her şeyden uzak tutmaya çalışın meyve, sebze, hayvansal gıdalar tabi insan gıdaları böylelikle kafanızda soru işareti kalmaz endişelenmezsinizde mama dışında gıda vermek isterseniz pişirerek verin