Kedi İle Uçak Seyehati

itopal

Herkese merhaba. Benim iki kedim var biri 3, biri 1 yaşında. Taşınma dolayısı ile ikisini de İstanbul'dan Samsun'a uçakla götürmem gerekti. 3 yaşındaki kedimi sağ sağlim götürdüm, ilk günden yeni evine alıştı bile. Veteriner sakinleştirici olarak sedapet önermesine rağmen kabul etmedim, zaten gerek de olmadı. Fakat bir yaşındaki kedim biraz korkak. Ve onun uçakta çok stres olacağını düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bu ilacı kullanan, deneyimleyen var mı? Bir yandan vermek istemiyorum. Ama okadar stres yaşayacağına ilaç ile sakinleşse daha mı mantıklı olur diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

6 CEVAP

Benim kedim de korkak. Memlekete gidip gelmelerden dolayı sürekli keidmle uçak seyehati yapıyoruz. Sadece 1 kere uyuşturucu ilaç verdim. Diğer yolculuklarımdan pek farkı olmadı. Zaten korktukları için(her yer insan, nerede olduğunu bilmeme) sesleri çıkmıyor. Kaldı ki benim seyehatlerim 10 saati de buluyor. Hatta bi önceki seyehatimizde ön sıramızda duman grubu oturuyordu. Uçuş sonunda gruptan biri kekecanı gördü "abi kedi varmış hiç sesi de çıkmadı"deyip bana döndü "uyuşturucu mu verdin" dedi. Vermedçğimi söyleyince çok şaşırdı:) bu da böyle bi anımdır

Amedsoner

bence ilaç vermene gerek yok benim çok oyuncu ama bir o kadar ürkek kedim hiç sıkıntı olmadan ilaçsız bir saat 45 dk uçtu :D

Heiter

Daha doğal olsun diye (çocuklar için önerilen dozda) Passiflora vermeyi tercih ettik biz. Uyutmuyor ama sakinleştiriyor. Ben kendim de kullanıyorum bu şurubu. Uyku tutmayınca alıyorum. Çayı da var hatta. Çarkıfelek diye bir çiçekten elde ediliyor. Veterinerinize danışmak isterseniz diye önereyim dedim.

Kedimekim

Daha 1 yasinda oldugu icin size ilaci onermem. Ilac yuzunden kedinizi kaybedebilirsiniz. Ayrica biletinizi aldiginiz firmayi arayarak kucaginizda gotureceginizi soylerseniz bu onun icin daha iyi olur. Korktugu zaman hemen mudahale edebilirsiniz. Ayrica sizin kokunuzu aldigi icinde daha guvende hissedecektir.

Amedsoner

bence ilaç vermene gerek yok benim çok oyuncu ama bir o kadar ürkek kedim hiç sıkıntı olmadan ilaçsız bir saat 45 dk uçtu :D

itopal

Cevaplar için çok teşekkürler