Kedi Sahiplendirdiniz Mi

Karamsisli

Kedi sahiplendirdiniz mi hiç ve sonrası için kedi acaba ne durumda başına bir şey geldi mi iyi bakıyorlar mı vebale girdim diye düşünen var mı sahiplendirmeyi düşünüyorum

7 CEVAP

tengrist

Kendi kedinizi mi sahiplendireceksiniz yoksa farklı bir kediyi mi cevap ona göre değişir... Kendi kedilerimi asla sahiplendirmedim, ailemden birisini asla terk edip başkalarının eline bırakmam. Sokaktan ise çok sahiplendirdiğim kedi oldu, geri dönmeyen ve huzurlu yuva bulabilen sayısı daha düşüktür onu söyleyebilirim genelde insanlarla uğraşmak gerçekten zor oluyor. Sözleşme imzalatın, takip ve kısırlaştırma şartınız olsun. Şartları sıkı tutarsam sahiplenmez diye korkmayın zaten gerçekten merhametli bir insan ise bunları yerine getirecektir.
Diğer türlüsü zaten bir an önce benden gitsin çabası olur.

Mini2019

Evet birden fazla sokak kedisini sahiplendirdim..
Eğer sahiplendirecekseniz karanlık tiplere asla vermeyin. kadın erkek farketmez..
hangi amaç için alıyorlar bilemiyorsunuz. Ben bunu çok acı şekilde tecrübe ettim.. sonra da kendi süzgecimden geçirmediğim kimseye yavru vermedim.

GzdeAkbuz

Üstünüze alinmayin ama tamamen kendimi örnek vermek için yaziyorum ben Boncuktan önce kedi sahiplenmek istemistim hem karşı taraf belgeli sahiplendirme yapiyoruz dedi yok dedi arada bir arayıp kedinin durumunu öğrenmem lazım falan filan bendeki o sahiplenme duygusunu körertti o kişi ben bi an düşündüm acaba kedisine bakıcılık icinmi tutmaya çalışıyor beni diye
Doğrusu ben hiç sahiplendirme yapmadım belki ben olayı çok farklı degerlendirmiste olabilirsin o niyetlendigim kediyi almak nasip olmadı kismet degilmis Boncuğu buldum daha sonrasında kimseyede çocuğumun yaptiklarini rapor etmek zorunda kalmadigim içinde memnunum.
Eminim benim muhatap olduğum şahısta zor zamanlar geçirdiği için işini sağlama almak istiyordu kediye düzgün bakılsın istemistir eminimki inşallah o uğraştığı kediler güzel yuvalarina kavuşmuştur

duman2707

Ben maalesef çok yaşadım bu durumu açıkçası iyi bakılan kedilerimde oldu bir daha haber alamadığım kedilerimde
Veya takipten çıkarılıp engellenilip sahiplendirme sayfasına konulanı da gördüm ve geçerli sebebi neydi biliyor musunuz şehir dışına taşınıyormuş
Böyle sorumsuz insanlara canlarımı sahiplendirdigim için o kadar pişmanım ki anlatamam
Yıllar önce de bir yavruyu çocuklu aileye sahiplendirmiştim cok tereddüt ettim ama eninde sonunda sahiplendirdim
Normalde anlaşmada en azından birkaç ay video fotoğraf atılsın dedik sahiplendirme esnasında da kadın çok kibardı teşekkür etmeler falan
Ne hikmetse eve gidince değişti ilk gün işte alıştı falan dedi geçiştirdi
Ertesi günler ben tekrar yazdım cevap vermedi wp üzerinden ulaştım bi ton saydırdı yok çok rahatsız oluyormuş kedi iyiymiş madem bu kadar soracaksak niye sahiplendirmişiz tekrar rahatsız ederseniz farklı yollara başvuracağım falan
Ya böyle işte tabi dediğim gibi aralarında çok iyi bakılan kocaman olmuş kedilerim de var ben çok sokak canıyla iç içe olduğum için fazlaca sahiplendirme de yaptım sayfalar tanır beni
Ama bu saatten sonra özellikle de son sahiplendirmelerimden sonra kedilerimi tekrar doğumuna izin vereceğimi zannetmiyorum vakti gelince küçük kızımı da kısırlastıracagım
Büyük kızımın iki yavrusunu sahiplendirmedim iyiki de sahiplendirmemişim şu an benim yanımdalar

duman2707

Ama tabiki dediklerim sizi yanıltmasın tek bir kediniz varsa işiniz daha kolay en azından belki birkaç kişi arasından seçme şansınız olur birini
Mutlaka öncesinde takip şartını belirtin hatta kısırlaştırma şartı da koyun
Bizde gerçekten yavru sayısı çok oluyordu ve hele son doğanlar 6 kardeştiler apartman laf yapmaya başlamıştı bu yüzden de işte çok seçici davranamadım ki yine bile davrandım da iki oğlum benimle artık ömür boyunca özellikle duman zaten başından beri onunla bağım ayrıydı ama diğer oğlumu da sanırım üç dört kişiyle konuştum hiçbirinden olumlu bi enerji alamadım ve dedim ki sanırım kaderi kısmeti bizimle
Tekrar sahiplendirmeye calısmadım

HaydutveNazli

Ben arkadaşımın iyileştirdiği kedilerden 3 kedi sahiplendim gül gibi bakıyorum bir sahiplenmeye vesile oldum ama çok pişman oldum kedi kaçtı dedi yani hayvanı kaderine terk etti muhtemelen bilerek bıraktı, arkadaşıma emanet ettiğim kedim de sorumsuzluğu yüzünden camdan düştü. Malesef herkes sorumluluk sahibi vicdanlı değil

aycylmz

Çok iyi bir yuvaya gideceğinden emin olmadan sahiplendirme yapmıyorum artık kimseye kolay kolay güvenilmiyor. Önceden bir an önce gitsin yuvası olsun diye düşünüyordum ama yaşadığım bazı şeylerden sonra fikrim değişti. Bahçede bakıyorum bir çoğuna, sıcak bir yuvaları olsun isterim ama bu şekilde en azından gözümün önünde ve güvendeler. Gitsin de nereye giderse gitsin dememek lazım kesinlikle.