2 Aylık Kedimin Poposunda Kaka Kalıyor Lütfen Yardım Edin

Cansuaslan22

Yeni kedi sahiplendim 2 aylık önce ishal oldu 6-7 kere kakasını yapıyordu günde sonra poposunu halıya sürmeye başladı sonra kabız oldu şimdi normale dönüyor zaten küvezde kalıyor veterinerde bi çözüm bulamıyor kakası poposunda kalıyor sürekli temizlemek gerekiyor ne yapmam gerekiyor ilk kez kedi sahiplendim tecrübem yok lütfen yardım edin

11 CEVAP

Mini2019

Anneyle yeterince kalmayan yavru kediler maalesef bazı davranışları geç öğreniyorlar. şu an sıra dışı bir durum yaşıyorsunuz. ishali düzelsin büyüdükçe kendini içgüdüsel olarak temizleyecektir.

Rikeha

İlk zamanlar küçükken bu sorun çok büyük gelebiliyor insana sürekli temizlemek alışık olmadığımız bir şey sonuçta sonralarında zorluk olarak görmeyi bıraktım her yere sürdüğünde benim çocum yine poposuyla sanat yapmış diye gülerek temizliyordum uzun sürebilir zorluk olarak görmektense güzel bir çabaya dönüştürelim

Ketonmanya

Merhabalar.

Kediniz henüz çok küçük ve bu aylarında çok becerikli olamamaları çok normal. Merak etmeyin, vücudunun kontrolünü tam olarak sağlayabildiği zaman tüm bu temel eylemlerini güzelce yapacaktır.

Şimdilik poposunda kaka gördüğünüzde nemli bir pamukla silmeniz yeterli olacaktır. Siz sildikten sonra poposunda kalan o ıslaklıktan rahatsız olup yalamak isteyecektir zaten.

Bol patili günler dilerim. :)

Rikeha

Poposunu kullanmadığınız temiz bir bezi ıslatıp sıktıktan sonra temizleyebilirsiniz

Rikeha

Çok batıyorsa poposu 38 derece suyla kedi şampuanıyla yıkayabilirsiniz tüm vücudu yıkamayın hasta olabilir yıkadıktan sonra iyice kurulayın korkmuyorsa fön makinasıyla uzaktan poposunu yakmıycak şekilde kurutabilirsiniz

tengrist

Ben iç parazit sebebiyle olabileceğini düşündüm neden kuvözde kaldığına dair veterineriniz bilgilendirdi mi?

Rikeha

Popo kısmındaki tüyleri kısalta bilirsin eğer anüste kalıyorsa kabız olduğu içindir daha küçük olduğu için nasıl temizlenmesi gerektiğini bilmiyorlar o yüzden halıya yere sürebiliyorlar kendi kedimde de yaşadım bol bol tavuk haşlayıp verdim suyuyla beraber içine havuç ve patateste koydum arada 1 tatlı kaşığı ev yapımı yoğurt verebilirsin

Rikeha

Daha küçük olduğundan gelişimi için iyi beslenmesi gerekli ne kadar yiye biliyorsa bolca yesin tavuktan büyüdükçede halıya sürmesi kesilecektir sabırlı olmak gerekiyor

Oglumfrodo

Benim kedimde popusunu kaka yaptiktan sonra temizlemiyordu. Crystalini poposuna sıkıp ıslak şekilde bırakıyordum, kendisi yalasin öğrensin diye, bir de arada kantaron yağından bir damla elime alıp poposuna hafifçe sürüyordum, benim kedim yağlı hissi hiç sevmiyor hemen yalıyordu. Böyle böyle azalttik. Bir de tavuk haşlayıp veriyordum ishal tarzı yumuşak kaka olmasın diye. Siz de sabırla bunları deneyin büyüyünce zaten daha iyi kendini temizleyecektir. Şu an oldukça ufak bir bebek, bunlarla destekleyip kendisini temizlemesi için teşvik edebilirsiniz.

Cansuaslan22

Peki poposunu nasıl temizlemem lazım

Cansuaslan22

Sıvı kaybı var dedi durumu iyi görünmüyor dedi ondan küveze aldılar ama bugün aradım geldiği güne göre daha iyi dedi zaten yemesi içmesi her zaman iyidi kedimin ama poposunda hala kakası kalıyor ve kedide de koku oluyor doğal olarak dendi ben de tamam durumu iyiye gidiyorsa ben alıyım evde temizlerim dedim