Erkek Kedimin Koku Birakma Huyu Yoktu Dün Ciftlestirdik Ama Koltukta Çok Kötü Bir Koku Var

FatmaEse

Kedimin Koku birakma huyu yoktu ciflestikten sonra koku birakirmi koltuk çok kötü kokuyor bütün evi sardı koku

2 CEVAP

tengrist

Neden kedinizi çiftleştirdiniz?

Rabike

Koku bırakmanın bir huy meselesi olduğunu sanmıyorum. Daha çok içgüdüsel bir davranış. Kısırlaşmadığı sürece de devam edecek bir davranıştır.Sokaktan sahiplendiğim kedimin, kısırlaştırılana kadar yaklaşık 15 gün boyunca evde püskürtmediği yer kalmadı. Naylonlarla, alezlerle vs herseyin üstünü örtmüştüm. Ne zaman ki kısırlaştırdım, o zaman yok oldu davranışı. Bu da bize şunu gösteriyor ki koku bırakma, püskürtme vs hormonlarla ortaya çıkıyor.