Erkek Kısırlaştırma Operasyonu

Realbadvroken

Ameliyattan yeni çıktı. Kızgınlıkta olduğu için kanaması fazla olmuş . Başka bir Veteriner hekime sorduğumuzda kızgınlığin geçmesini beklemenize gerek yok demişti. Şimdiki veteriner hekim hiç sormadı. Normalde bekleniyor mu bir sıkıntı olur mu

2 CEVAP

tengrist

Kızgınlıktaki hayvana kısırlaştırma yapılmamalıydı hem bağışıklılığı daha hassas hem de başta üreme organı olmak üzere diğer dokular daha fazla kan yüklü olur ve kanı yoğunlaşır sürpriz bir durum değil başınıza gelen... Teslim aldığınıza göre operasyon her şeye rağmen başarılı geçmiştir diye düşünüyorum.
Operasyondan sonraki 24 saat kritiktir, eğer operasyonda olağan dışı durumlar olduysa veteriner kontrolünde kalması daha sağlıklıdır 1 gün.
Veterinere yakınım, benim gözlemim altında olsun diyorsanız da veterinerinizin numarasını alın ve iletişimde olun, ilk 24 saat, karanlık, sessiz bir odada durmalı, 6-7 saat sonra biraz su ve yaş mama (sindirimi rahatlatmak için) verebilirsiniz
erkek kediler daha kolay atlatıyor dense de erkek kedilerde operasyon sonrası daha risklidir çünkü ameliyat bölgesi kuma, yere daha yakın. enfeksiyon kapma riski yüksek. bu yüzden ilk bir kaç gün kum yerine gazete, kağıt parçalarını ufak ufak keserek odaya bir tuvalet koyun. tuvaleti yakınında olsun, 24 saat geçmiş ve hala tuvaletini yapmadıysa sorun var demektir
eğer yaparsa idrarını mutlaka kontrol edin, idrarda kan, operasyon bölgesinde kan, iltihaplanma, idrarı yaparken zorlanma gibi durumları veterinerinize mutlaka bildirin. zaten daha önce dişi kedi kısırlaştırma yaptığınız için tecrübeleriniz vardır

Realbadvroken

Ve erkek kedilerde antibiyotik iğne tedavisi oluyor mu dişi kedimde olmuştu