Daha Ne Olabilir Derken Kısır Erkek Kedimin Kızgınlığa Girdigini De Gördüm

Rabike

Bir çok blogda normal olduğu yazıyor ama bir de sizlere danışmak istedim. Veli 8 yaşında ve 4 yıl önce de kısırlaştırıldı.
Bobo 2 yaşında ve 5 ay önce kısırlaştırıldı.
İkisi de erkek.
Dün gece Veliciğim kızgınlığa girdi Bobo'yu taciz etmeye başladı :)
Bobo kaçıyor, Veli kovalıyor. Bobo'yu ensesinden yakalayıp sırtına çıkarak kerkiniyor.
Bobo kaçıyor, Bobo müşkül. Ben de erkeğim demek istiyor, diyemiyor.
Velinin kerkinmelerinden ve çıkarttığı seslerden gece uyuyamadık. Bu bir namus meselesi artık:D
Bobo'yu korumalıyım arkadaşlar. Hele bir yol gösterin patiseverler.

2 CEVAP

tommyse

erkek kediler arasında kimin daha baskın olduğu göstermek için bu tür aldatıcı hareketler yapıldığı görülmüştür. benim oğlumda böyle bir mobing'e uğramıştı 😅. Psikolojilerini daha düzenlemek için ikisinide kendinizden uzaklaştırmayın çünkü ikisini yan yana tutabilecek olan sizsiniz. bu konu hakkında şöyle başımdan bir anı geçmişti zamanla yapmayı bırakıyor çünkü iki tarafında içten içe anlaşıyor. biraz zaman olacak çünkü ikisininde erkek oluşu rekabete sürüklüyor her ne kadar kısır olsalarda onlar "erkek kedi" karakterlerinden ödün vermiyorlar. yapabileceğiniz şey onları o hareketleri yaparken gördüğünüzde sakince ayırıp beklemek olabilir. ve şunu eklemek isterim ki erkek kedilerin kızgınlık zamanları yoktur her zaman aktiflerdir... zamanla alışacaklardır 🤍✨

tengrist

Ya bölgenin sahibinin kendisi olduğunu hatırlatma ihtiyacı duymuş, üstünlük kurmaya çalışıyor,
ya da beyefendi fazla testosteron salgılamış. Böbrek üstü bezleri ile ilgili bir durum. Tekrarlayıp uzun sürmediği taktirde problem yok. ama devam ederse bir hormon testi yaptırsanız iyi olur, bu fonksiyon bozukluğu uzun vadede zarar verebiliyor diye biliyorum çünkü ben.