Mamayı Günde Kaç Kere Veriyorsunuz

Berfin33

Merhaba propolis somonlu kuru kedi maması kullanıyoruz ama kızım çok seviyor mama kabına doldurur doldurmaz bitiriyor ve git gide kilo almaya başladı bu durum bizi üzdüğü için eşimle sağlığı kötüye gitmesin diye sabah akşam yarım çay bardağı ölçüsüyle vermeye başladık ama bazen çok miyavlıyor bizi de uyutmuyor gün içinde 3 e çıkarıyorum mamayı siz bu durum ile nasıl başa çıkıyorsunuz

8 CEVAP

tommyse

kedimin mamasının beslenme tablosuna göre önce gramajına bakıyorum şuan 60gr mama yemesi gerekiyor bazen 60 direkt koyuyorum 1 gün için bazende 30 sabah 30 akşam şeklinde ikiye bölüyorum ama günlük 1 kere dökümü daha çok beğeniyor.

Minminik

kiwinin ucuz 500 tl gibi otomatik dönen kuru mama kabı var her 8 saatte 1 veriyorum yani gunde 3 öğün bu şekilde anca fazla yemesini engelleyebiliyorum.
alması gereken gramı 3'e bölüyorum. yaş mama verdiğimde kuru mamayı kaldırıyorum

Balimlilac

6 saate 1, günde 4 kez mama yiyor otomatik mama kabı kullanıyorum.

Midnightoil

Her zaman paketin üzerinde kilosuna göre tavsiye edilen miktarda veriyoruz. 1 yıl evvel otomatik besleyici almıştık(herkese hararetle böyle bir cihaz tavsiye ederim) telefon uygulaması üzerinden günlük/saatlik programlayıp, vermesi gereken günlük maks. miktarı saatlere bölerek verdirtiyoruz.

GzdeAkbuz

Otomatik mama kabı aldim ben petkit in sabah 8de 35gram akşama doğru 4tede 15gram dökturuyorun günde iki kere yani bizimki bazen bitiriyor tasindaki mamayi ama o 50 grami bile tamamen yemez iştahı çok azdır yani yesin diye uğraşıyoruz falan ama bazen 40 grama bile dusurebiliyorum tası doluyor yoksa kiloda almaz pek allahtan kilosu sabit ilerliyor

cat_expert

Serbest besleme yapıyoruz ihtiyacı kadar yiyor bırakıyor.

Eğer kediniz kaba koyduğunuz tepeleme mamayı kısa sürede bitiriyorsa mama doyurucu değildir abur cubur sınıfına giren bir mamadır, tahıl oranı biraz daha düşük besleyici bir mamaya geçiş yapmanızı öneririm.

09:00-13:00-17:00-21:00 olmak üzere 4 kere veriyorum. 10ar gramdan günlük 40 gram mama veriyorum. 50 gram veriyordum daha önce veteriner önerisiyle 40 grama düştük.