British - Britishle Eşleşir Mi???????????

fbostancii

British shorthair dişi kedisi olan arkadaşım yine british shorthair erkek kedi sahiplenmek üzere. Acaba eşleşmelerinde ve yavrularında sıkıntı olur mu? Teşekkürler şimdiden;)

6 CEVAP

Heiter

@deniz_berkan İki British'in çiftleştirmesinde bir sıkıntı olmaz. İki Scottish Fold'un çiftleştirilmesi sakıncalı.

Heiter

Genetik bozukluk sebebiyle çiftleştirilmemesi gerekmesi konusunu soruyorsanız eğer "evet, çiftleştirebilirsiniz". O bahsettiğiniz konu, iki Scottish Fold için geçerli, sizin durumunuzda değil yani. Hatta iki British'in (Shorthair olduğunu tahmin
ediyorum) eşleşmesi çok daha mantıklı.

fbostancii

anladım teşekkürler..

deniz_berkan

malesef , british kedinizi scottish cins ile çiftleştirmeniz gerek .. british + british - scottish + scottish çiftleştirilemez .

fbostancii

Emin misiniz:(( @deniz_berkan

deniz_berkan

evet, scottish kadar tehlikeli değil durumu ama çiftleştirmem ben asla aynı cinsle ... %100 garantisi yok sonucun.