Görme Engelli Köpeğimin Traş Sorunu

Minam

Arkadaşlar 8 ay önce barınaktan sahiplendiğim görme engelli 3 numara terrier köpeğim, yıkandıktan sonra sesinden korktuğu için kurutma makinesiyle kurutamadığım için bacaklarında ve patilerinde aşırı şekilde kıtıklar oldu, çok keçeleşti. Hiçbir şekilde elletmiyor, hırlıyor ısırma eğiliminde bulunuyor. Traş ettirmem lazım, başka çözümü yok diye, nasıl yapıcam bilmiyorum, tecrübeli arkadaşlar varsa görüş yazarsa çok sevinirim

5 CEVAP

Merhabalar, köpeğinizi uygun bir havluyla kurulamanız daha iyi olacaktır, saç kurutma makinesinden korkuyorsa daha çok strese girmesine neden olabilir şayet saç kurutma makinesiyle kurutmak çok köpeğiniz için deri ve sağlık problemleri oluşturabilir, kıtık açıcı solüsyonları deneyebilirsiniz ,kıtıklar deriye çok yakınsa veterinere traş ettirmelisiniz kendiniz makasla kesmeye çalışmayın köpek ani hareket ederse kazayla derisini kesebilirsiniz. iyi formlar

Minam

Kıtıklar derisine çok yakın evet, eve gelen bir Pet kuaförden yardım istedim geldi sağolsun ama ısırma eğilimi olduğu için traş edemedi

Minam

Ne yapacağımı bilmiyorum, anestezi ile traş asla istemem, oğlumun sağlığını tehlikeye atamam

Isırmasını önlemek için ağızlık kullanabilirsiniz ama yinede o durumda traş için sakin kalmayabilir, anestezi yerine veteriner hekiminizin tavsiye ettiği sakinleştirici hap kullanabilirsiniz.

Minam

Aynı fikirdeyim çok teşekkür ederim sağolun