Kuru Mamaya Alıştırma

Hallocat

Merhaba,sokakta baktığım kedilerden çoğu asla kuru mamanın yüzüne bakmıyor markası ne olursa olsun.Bir çok yerde nemlendirip veya yaş mama karıştırarak verilmesi söyleniyordu bende öyle yaptım.Ayıklayabildikleri kadar kuru mamayı ayıklayarak yediler.Fakat ben artık kuru mamaya alışmalarını istiyorum çünkü yaş mamaya bütçem yetmiyor ve sağlıkları için kuru mama da yemeleri gerekli.Nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdi içim içimi yiyor aç kaldılar diye ama kendime hakim olmak zorundayım.Alışırlar mı ? Kaç gün karıştırarak vermeliyim ne zaman kesmeliyim? Öyle ki tertemiz kuru mama dururken çöpte yemek arıyorlar :(

11 CEVAP

Infernus

Oturduğunuz yerde sizden başka kedileri besleyen var mı? Çöpler yemek yönünden zengin mi veya? :) komşularınız yemeklerini dökerler mi çöpe? Reflex harici saydığınız mamaları yemeyen karnı aç kedi görmedim ben.

aleyn

kuru mama olarak ne kullanıyorsunuz, bazı mamaları sokak kedileri bile yemiyor gerçekten.

lamiaaslan123

soka kedileri yaş mamaya bayılıyor. kuru mama olarak goody almayın sadece. :))

Infernus

O kadar da aç değiller demek ki. Endişelenmenize gerek yok yemez de aç kalırlarsa diye. Eğer aç olsalardı zamanında 1 avuç bişey vermiş bile olsanız kapınızda nöbet beklerlerdi geliş ve çıkış saatlerinizde. Benim arabamı bile biliyorlar. Sokağın başında gördükleri an 8-9 tane takılıyor peşime, kedi konvoyu ile geliyorum kapımın önüne kadar :)

Hallocat

Mito,micho,reflex,bonacibo denedim bir kere de royal şuan felcia aldım.Başka sokaktan gelenler veya çantamda götürdüğümde çok lezzetli yiyorlar .

Hallocat

Bebekken et ve ev yemekleri ile beslenmişler.Bende bakışlarına aldanıp yaş mama verdim.Sonra zararlı olacağını duydum,şimdi alıştırmaya çalışıyorum.Oturduğum yerde bir kişi veriyor o da onlara göre yemek yapılırsa

Hallocat

Evet yaş mamayı çook seviyorlar ama hem zararlı hem zahmetli hem pahalı hem de sağlıksız tek konserve yeter mi hiçç günde 4 konservede verirsem batıyorum çünkü ben öğrenciyiimm ;)) Goody hiç almadım.

Hallocat

Her zaman veriyorum kapımda sabah 8 akşam 8 de geliyorlar

Hallocat

İnternette 3 gün içinde alışabilecekleri yazıyor bende 3 gün kuru ve yaş mamayı karıştıracağım bakalım sonumuz ne olucak

Infernus

Sadece kuru mamaya geçecekseniz sularını da eksik etmeyin lütfen.

Hallocat

Su her daim :) zararı olmasa sürekli yaş veriyim onu da ayarlarım ama