2 Aylık British Kedim Kokuyor

Cansuaslan22

Yeni kedi sahiplendim ama çok ağır kokuyor havalar soğuk olduğu için yıkamak istemiyorum nasıl temizlememi önerirsiniz

6 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Kediler, bir enfeksiyon durumu olmadığı sürece bahsettiğiniz gibi ağır kokmazlar. Muhtemelen ağzında ya da kulaklarındaki bir enfeksiyondan dolayı iltihap kokuyor. Bir an önce hekim kontrolünden geçirmenizde fayda var, bu ağır koku size bir şeylerin ters gittiğinin alarmını veriyor.

Bol patili günler dilerim.

cat_expert

Kokunun kaynağını bulmalısınız önce, kedi tüylerine birşey bulaştırmadıysa normalde kokmaz, koku ağızdan kulaktan veya poposundan gelebilir, çok ağır koku gelmesi bir sağlık problemine işaret edebilir. Veteriner hekim ziyaretine gitmenizi öneririm genel bir muayane yapılsın.

Kedinizi 6 aylık olmadan kesinlikle yıkamanızı önermem, iç dış parazit aşıları yapıldıysa ve kediniz uzun tüylü ise 1 hafta boyunca günlük taramanızı öneririm o kendini temizleyecektir, kuru kedi şampuanı alıp çok az miktarda uygulayabilirsiniz, iyi formlar

duman2707

Bir kedi normal şartlarda kokmaz nasıl bi koku var belki kakası ya da çişi bulaşmış olabilir poposunu henüz yalayamıyor olabilir veya altta yatan bi hastalıkta olabilir önce kokunun kaynağını bulun bence

duman2707

Bir kedi normal şartlarda kokmaz nasıl bi koku var belki kakası ya da çişi bulaşmış olabilir poposunu henüz yalayamıyor olabilir veya altta yatan bi hastalıkta olabilir önce kokunun kaynağını bulun bence

7 aylık kedimin de tüyleri kokuyordu aslında ağzı kokuyordu ama yaladığı için tüyleri de kokuyordu. Veterinere sordum normal demişti. Böbrek yetmezliği olan kedilerde kokarmış. Kedimde de böbrek yetmezliği varmış meğer veteriner başından atmış çok çok geç farkettik tabi. 1 ay çok ağır tedavi gördü çok acılar çekti yavrum ama kurtaramadık lütfen hemen iyi ve ilgili bir veterinere götürün yavrumuzu.