Kedimin Tuvaletinin Yerini Değiştirdim Nasıl Alıştırabilirim

Cansuaslan22

1 aylık Yavru kedimin tuvaketinin yerini değiştirdim nasıl alıştırabilirim

7 CEVAP

tommyse

kediniz daha çok küçük bu süreçte kedinizin tuvaletini sürekli göstermeli ona o yeri empoze etmelisiniz. ve kedilerin alışagelmiş yerlerini çok sıklıkla değiştirmemenizde fayda var daha küçük olduğu için diyorum bunu...

GzdeAkbuz

Kum kabı aynımı sadece yeri degistiyse kokudan bulur zaten ama açık tuvaletten kapalıya geçip degistirdiyseniz tuvaletini yapmasini ve kokuyu bulmasini saglamaniz gerek ben iki kap koymuştum açık ve kapalı hep açık tuvaletini kullandi hiç kapaliya yapmamis temiz kum olmasina rahmen size tavsiyem eğer ileride iki tuvalet kabı kullanmak isterseniz ikisinide ya açık yada kapalı tercih edin biri farkli öteki farklı olunca sıkıntı olabilir en azından bizde öyle oldu maalesef

Emirrckr

Birkaç defa gösterin,ardından muhtemelen alışacaktır zaten :)
Henüz çok küçük,birkaç kez götürmek gerekebilir.

Cansuaslan22

2 aylık kedimin*

Cansuaslan22

Kedim 2-2 buçuk aylık ilk geldiğinde odama koydum ama malum koku oluyor o yüzden değiştirdim şimdi ara ara götürüyorum kumuna koyuyorum her koyduğunda da mutlaka çişini yapıp çıkıyor alışmış mıdır acaba bilemedim

Cansuaslan22

Evet kum kabı aynı hiç bişeyi değiştirmedim sadece yerini karşı odaya taşıdım

Cansuaslan22

Hepinize teşekkür ederimmmmmm