8 Aylık Kedimde Yeme Değişikliği

kayaburcu

Kedim 8 aylık ve son zamanlarda birçok değişiklik gösteriyor mesela önceden mamasına koşardı gündüzleri mamasını yerdi şuan o kadar istekli değil gibi ve genelde akşamları daha çok yiyor mamasını günlük yemesi gereken mamayı yiyor ama akşam ve gece vakitlerinde yiyor artık herhangi bir halsizliği kusması ya da tuvaletini yapmadan yana sıkıntısı yok büyüdüğü için değişkenlik gösteriyor olabilir mi?

5 CEVAP

Emirrckr

Günlük yemesi gereken miktarı yiyorsa bence sorun yok gibi ama eskisinden daha isteksiz olması belki sıkılmış olmasından da kaynaklanabilir.
Ve tabiki yavruluktan çıkıyor,artık eskisi gibi çılgın bir mama isteyişi de olmayabilir.
Benim kızım da şu an gayet sakin bir şekilde istiyor önceden mama için ortalığı birbirine katar,sesi bütün evden duyulurdu mesela :))

kayaburcu

Evet 4 5 aylıkken öyleydi mama kabına gidip gelirdi sürekli mama isterdi şuan daha çok akşam ve geceleri yiyor sabah mama bırakmak için gittiğimde mama kabı boş oluyor ama yine de biraz endişelendim teşekkür ederim :)

simbakedi

benim kedimde de böyle bir durum vardı hatta küçükken o kadar hızlı yiyordu ki hıçkırık tutuyodu :D ben bunu güvene bağlıyorum açıkçası ben kedimi sokaktan aldığımda ilk başlarda bir süre böyle yedi daha sonra güvendikçe kafasına göre yemeye başladı. gün içinde enerji depolayıp geceleri kudurmayı tercih ettiyse öğünlerini ona göre de ayarlamış olabilir

kayaburcu

Sen biraz fazla takıyorum sanırım bir şeyi varda anlamıyor muyum diye alıp mama kabına getiriyorum ara sıra yesin diye ama dediğiniz gibi olabilir kendini ona göre ayarlıyor olabilir :)

kayaburcu

Ben biraz fazla takıyorum sanırım bir şeyi varda anlamıyor muyum diye alıp mama kabına getiriyorum ara sıra yesin diye ama dediğiniz gibi olabilir kendini ona göre ayarlıyor olabilir :)