45 Günlük Kedi Beslemesi Nasıl Olmalı

rammercan

Merhaba 45 günlük bir kedi sahipleneceğiz aşağıdaki gibi beslemeye başlamayı düşünüyorum nasıl sizce royal caninde arastırdım fakat besin değeri bunun daha iyi ve kedinin sevme olasılığı yüksek nd ve orjen mamalar pahalı devamlı alabileceğim bir mamaya alışmasını istiyorum

6 CEVAP

KravatliKedi

proplan ve royal canin yavru dönemde bence en iyisi ben royal le proplan karıştırıp vermiştim. kuru mamaya alıştıysa karıştırıp vermeyin. haftada iki yaş mama ideal.

muratt_dgn

merhaba ben 2 aylıkken hill's kitten tuna balıklı ile başladım şu an 2 yaşında hala hill's kullanıyorum herhangi bi sıkıntı yaşamadım veterinerimde bunu önermişti

HaydutveNazli

Benim 45 günlükken nd denemiştim ishal olmuştu hills biome ile büyüttüm hala çok küçük hills kitten yemiyor abisinin kısıt kedi mamasını yiyor

Ketonmanya

Merhabalar.

Eminim ki siz doğru olanı biliyorsunuzdur ama yine de vicdani bir görev olarak sizi bir konuda uyarmak isterim ki ben görevimi yapmış olayım.

Eğer o 45 günlük yavru annesizse ve siz onu kurtarmış olacaksanız amenna ama şu an annesiyle birlikteyse lütfen biraz daha anne sütü alması ve sosyalleşmeyi iyice öğrenebilmesi için biraz daha bekleyin.

Bol patili günler dilerim.

Emirrckr

@Ketonmanya’ya katılıyorum en azından bi iki hafta daha annesiyle,kardeşleriyle kalsın.
Emin olun o 15 gün çok ciddi farklar yaratıyor.

Emirrckr

Mama konusuna ben pek karışmayı tercih etmiyorum,
Nd ve Orijen için bütçem yetmez diyorsanız Proplan iyi bir seçenek bence.
Veya yukarıdaki arkadaşların da önerdiği gibi Hill’s Kitten da olabilir.
Hill’s’in Kitten serileri güzel.