Hangi Mamaya Geçiş Yapmalıyım??

adasi

1 ay önce kedi sahiplendim 2,5 yaşlarında (ankara kedisi) ilk defa kedi sahiplendim ve maalesef biraz bu konuda bilgisizim olduğunca gayret ediyorum iyi bakmak için.Reflex mama kullanıyordum (1ay boyunca kullandım ve hiç sorun yaşamadım) petshopa gittim kullandığım mamanın iyi olmadığını mamayı değiştirmem gerektiğini söyledi brit care somonlu mamayı önerdi geçen haftasonu eski mamasıyla aşamalı geçiş yaptım fakat kedime yaramadı ishal oldu ve eski mamasıyla karıştırmadan yemiyor ishali nasıl durdurabilirim?? Mama olarak 4-5 seçeneğim var ya da eski mamaya geri mi dönmeliyim yardımcı olur musunuz lütfen
1- Happy cat
2- Sanabelle
3- Optı meal
4 - Dr.sacchi
5- Reflex (eski kullandığım ilk mama)

2 CEVAP

GzdeAkbuz

Happy cat mamasini kullandik kedime iyi geldi benim ama bir söylenti vardi o sıralar taurin yokmuş falan bende degistirmistim şuan pro choice kullaniyorum ondanda memnunum başka onerebilecegim kitty life ,bozita, Nutri Feline ,wildfull mera ,advance ,kito, matisse, o sizin resime eklediginiz diğer mamalarda genel olarak beğenilen mamalar dr.sachi mamasini halamin kedilerine aldim ama yememisler galiba o markayi cok secici olmayan kediler yiyor sanırım sokaktaki hayvanlara dağıttı sonradan

tommyse

bende brit care urinary kullanıyorum kedimin kakası 1 haftada düzelti veterinere götürüp probiyotiklerle düzeltebilirsiniz. brit care maması oldukça kaliteli bir mama çok sorun yaratmıyorsa kalabilirsiniz...

ilk önce sanabelleyi öneririm içeriği güzel bir mamadır kullanmıştım kısa bir dönem. sonra opti meal öneririm onunda içeriği aşağı yukarı sanabelle'ye yakın. sonra happy cat en son bunu almalısınız...
dr.sacchi ve reflex sokak kedilerine verilebilcek türden