Kedim Kakası Sonrası Kendini Temizleniyor

Acemit

5 Temmuz 2023 doğumlu exotic shorthair kedim kakasını yaptıktan sonra makat çevresinde kakası kalıyor. Kendini yalıyor ama kakası etrafa bulaştıktan sonra. Çok seviyoruz ailecek ama artık iş çığrından çıkmaya başladı. Poposinu 3 haftadır spreyle islatiyoruz ama yinede nafile. Kendisini 2 ay önce sahiplendik. Kaliteli maması ve huzurlu bir ortamı var. Varmı benimle paylaşabileceğiniz tecrübe ve tavsiyeniz?

2 CEVAP

GzdeAkbuz

Popo bölgesinin tüylerini kısaltması denedinizmi acaba benimkide uzun tüylü bir kedi bazen kakası cıvık olduğu zamanlar bulasabiliyor maalesef
Bazilarimiz mesela benim gibi kedilerimizin tuylerini bile kestirmek istemeyebiliyoruz ama mecbur kaldigimiz zaman uzulerekte olsa kestirmemiz gerekebiliyor benimkinin çenesi yarilmisti veteriner bölgeyi daha rahat görmek için biraz çene kısmının tüylerini kesmisti çok üzülmüştüm ayni sey kisirlastirilacagi zamanda oldu ama zamanla uzadığını gördükçe içim rahatladı tabi bunlara kedimizin iyiliği için bazen göz yummamiz gerekebilir

Acemit

Aslında uzun tüylü bir kedi değil. Sadece tembel bir kedi. İlk anlatımımdada dediğim gibi. KEndini temizliyor ama iş işten geçtikten sonra :) yani gidiyor sağa sola oturuyor. Sonra bir ara "aa ben temizlenmeyi unuttum" deyip yalanıyor :) bu vurdum duymazlığa bir çöüzüm arıyorum ben.