Çip Taktırılmadığı İçin Sorumlu Ben Miyim

adasi

Kedi sahipleneli 1 ay oldu 3. Sahibiyim maalesef eski sahipleri ilgisizdi bu durum beni üzüyor bu kadar kolay terkedildiği için çip taktırıldığını düşünmüyorum ve geçen yıl bu konuda zorunluluk getirilmiş aşı için 2 hafta sonra götürücem çipte taktırmak istiyorum ama cezasını ben mi ödeyeceğim ? 4000 e yakın cezası varmış sanırım ve ailem bunu ödemez ne yapmalıyım bilmiyorum veterine götürürken apartman içinde terkedilmiş olarak bulduğumu aşılarını yapıp çip taktırıp eve almak istediğimi söylesem yine de sorumlu tutulur muyum

1 CEVAP

tengrist

en yakın barınak/bakım evine gidip kediyi yeni sahiplendiğinizi söylüyor ve sahiplendirme formu dolduruyorsunuz.
sonra o form ile ilçe tarım'a ve ya özel bir kliniğe gidip çipinizi taktırabilirsiniz.
gitmişken çipi var mı diye de baktırırabilirsiniz.