Kedim De Kurt Var Sanırım Ne Yapmalıyım

Cansuaslan22

2 hafta önce sahiplendim 2 buçuk aylık ishal sorunu vardı küvezde kaldı tedavi ettik son günde tablet halinde iç parazit hapı verildi en son veterinere götürmeden önce yattığı yastıkta kurt gördüm muhtemelen hastayken olmuş şuan olduğunu sanmıyorum ama bu kurt beni korkuttu insana bulaşır mı ya da zararı var mı bize

7 CEVAP

Simbaloski

Bizim kindede parazit vardi bende snn gibi endiselenmistim doktor insana geçen bir şey değil dedi ama parazitini 2 defa tekrarladı. Diskisinda görürsen yeniden getir dedi.

Simbaloski

Yani 15 gün arayla parazit iğnesi oldu

Cansuaslan22

Birde benim ki sürekli kaka yapıyor ama ishal gibi cıvık değil ve küçücük yapıyor bugün zeytinyağı verdim kabızdı diye ondan mı acaba yoksa iç paraziti mi var bilmiyorum çok panik yapıyorum düzelir mi acaba

Simbaloski

Sorunuza soyle cevap vereyim ben diskisinda görmedim doktorun söylediği diskisini temizlerken kipirdayan canlılar görürseniz tekrar getirildi yani diskisini kontrol et evet gördüğün beyaz kurt kakasindada olabiliyor

Simbaloski

Bizimki son zamanlarda sürekli uyuyordu halsizdi kısırlaştırma için gittiğinde verilen narkoz sonrası kusmuş parazit ozaman çıkmıştı, parazit ilacını 3 ayda bir tekrarlayın. Biz dikkat ettiğimiz halde böyle bir şey yaşadık, bizimkide kakasını oyle çok çok yapmaz ama tuhaflık hissediyorsan bir muayne ettir derim

Cansuaslan22

Ya yeni veterinerden getirdim 2 haftada 5-6 kere götürdüm bi ishal oluyor bi kabız oluyor ben mi kuruntuluyum acaba bilmiyorum psikolojik olarak çok yıprattı bu süreç beni. Kakasınıda kontrol ettim hareket eden bişey görmedim

Cansuaslan22

Benimki daha küçük olduğu için poposunu da temizleyemiyor ben temizliyorum 2 gündür falan halsizliğim vardı bu kurt olayından sonra araştırdım internette kedilerdeki bu durum insana geçince soğuk algınlığı gibi bir etki yaratıyor yazıyordu bende ondan endişelendim