Kedim Tuvalet Sonrasında Tüylerine Yapıştırıyor

nsa

Merhaba, 2.5 aylık yavru kedim var. Kuma gidip yapıyor ama sonrasında bazen gömmeye çalırken üstüne basıtor ya da dönüyor kuyruğuna felan yapışıyor. Islak bezle sildim ama nasıl kalıcı çözüm olur?

7 CEVAP

Uzun tüylü kediyse veterinere gidip hijyen traşı yaptırın, veya evde kendiniz poposunun tüylerini kesebilirsiniz ben kendi kedimde öyle yapıyorum iyi formlar.

Ebru-c

Merhaba, bende popo tüylerini kısaltıyordum ama çok dikkat etmeniz gerek, reflekslerinize güveniyorsanız yapın ya da veterinere götürün. Ben kuaför olduğum için elim pratik. Kendimi temizlemesi içinde sprey kullanmam söylenmişti.

Makasla denemeyin bu arada ben kedimde öyle yapıyorum derken traş makinesine 3numara başlık takıp o şekilde yapıyorum, makaslara denerseniz kediniz ani bir harekette derisini kesebilirsiniz, iyi formlar

Rikeha

Şuan küçük olduğu için hareketlerini tam kontrol edemiyor büyüdükçe çözülür şuanlık kalıcı bir çözüm yok malesef

nsa

teşekkür ederimm

CakilYavrukus

Kumu az koymayın. Büyüdükçe düzelir

Evet kesinlikle kumu az koymayın ve kabı da küçük olmasın sığamadığı için de olabiliyor bir de ıslak bez umarım ıslak mendil değildir deterjanlı mendil olmasın da.