Sokakta Bulduğum Çocuğun Dikişlerine Bakabilir Misiniz

smgdlgc

Merhaba, dün gece her gün gittiğim parkta yeni bi bebiş keşfettim belediye kısırlaştırıp bırakmış daha önceden hiç görmemiştim. Sahiplenmeye karar verdik evdeki diğer kızımla da anlaşınca. veteriner kontrolüne zaten götüreceğim ama biraz rahatlamasını bekliyorum sokakta çok üşümüştü. O sırada dikişlerine anlayan birinin bir bakma şansı var mı? Bunlar kendiliğinden eriyenlerden mi yoksa işlem ile çıkartılması gereken dikişlerden mi anlayamadım.

4 CEVAP

HaydutveNazli

Yaptiginiz cok guzel bir davranis 😍 cok mutlu oldum. Bu mor ip bence erimiyor tuyleri bile uzamis yani aylar once kisirlasmis bir kedide bu renk ipi sallanirken gormustum

tengrist

Dikişlerin alınması gerekir

smgdlgc

Şu anda ameliyatta kullanılan dikişler iki türe ayrılıyor biri kendiliğinden eriyenler ve daha sonradan operasyon gerektirmeyenler diğeri ise alınması gerekenler. Diğer kedimi (dişi) kısırlaştırdığım zaman antibiyotik yaptırma harici dikiş aldırmaya gitmedik çünkü eriyen dikişlerden takmışlardı. Bu kediye belediyenin taktığı dikiş ne tür hangisi anlayamadığım için ikisinin arasındaki görüntü farkını bilen biri vardır düşüncesiyle sordum

smgdlgc

Şu anda ameliyatta kullanılan dikişler iki türe ayrılıyor biri kendiliğinden eriyenler ve daha sonradan operasyon gerektirmeyenler diğeri ise alınması gerekenler. Diğer kedimi (dişi) kısırlaştırdığım zaman antibiyotik yaptırma harici dikiş aldırmaya gitmedik çünkü eriyen dikişlerden takmışlardı. Bu kediye belediyenin taktığı dikiş ne tür hangisi anlayamadığım için ikisinin arasındaki görüntü farkını bilen biri vardır düşüncesiyle sordum