Kedim Eve Gelen Ailemden Korkup Saklanıyor

Lithiumn

Merhaba 8 aylık dişi bir kedim var 2. ayında sahiplendim ve tek yaşıyorum. Ara sıra 2-3 hafta veya daha kısa süreliğine gelen misafirlerim de oldu fakat kedim 2. günde alışıyordu. 3 gün önce ailem geldi ve kedim sürekli saklanıyor, kucağımda yanlarına götürüyorum kaçıyor ve hep bir korku içinde. Ailem daha cok uzun süre burada olacak bu yüzden alışması gerekiyor ama böyle korkup saklandığı için çok üzülüyorum. Benim odamdan veya kendi odasından çıkmıyor. Yaş mama veya ödül mamasıyla bile yanlarına getiremiyorum. Nasıl alıştırabilirim ne yapabilirim, önerilerini yazar mısınız?

2 CEVAP

cat_expert

Akışına bırakın zamanla alışacaktır, her gelen insana 2 günde alışacak diye bir şart yok. Her insanı ayrı ayrı değerlendirir kediler alışması farklılık gösterebilir.

CakilYavrukus

Zamanla alışır kediler doğası gereği en güvendiği insana bile temkinli davranıyor yıllar geçse de