Kedim İshal Oldu Normal Mi

Dün sokaktan zayıf bir yavru kedi sahiplendim. 4-5 haftalık gibi duruyor. İlk kakasını yaptığında normaldi ama bir anlık dalgınlığımla eve gidene kadar açlığı giderilsin diye süt verdim içine su katmadan. Sonra ishal oldu. Yaş mama yerken (whiskas sığor etli) yavaş yavaş düzelmişti yanına kuru yavru kedi maması da koydum sonradan ama tekrar ishal oldu. İlk ishal olduğunda sarı tonlarındayken tekrardan ishal olduğunda koyu tonlarda yaptı. İçinde hiçbir şekilde kan yok. Sürekli uyuyor, oyun oynamayı bilmiyor. Top gibi olup oturuyor her zaman
Göbeğinde de hafif şişlik var ama yediği yemekten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sıvıyı ilk gün tüketmek istemedi ben şırıngayla içirdim. Daha sonrasında kendi isteğiyle içti. Parazit mi acaba yoksa yediğinden mi kaynaklı anlamadım ne yapabilirim? İlk ishal olduğunda çekebildiğim fotoğrafı ekliyorum.

4 CEVAP

tommyse

whiskas gibi market mamalarından uzak durun. veterinere gidip antibiyotik alabilirsiniz. veterinere de girmekte fayda var kediyi gösterin hem pasaportu çıkmış olur. kaliteli bir mama alın ve veteriner hekime gidince eminim ilaçta verecektir korkmayın düzelecek bir durum kan olmadığından ama yinede ciddi. markette satılan kedi (mama, yaş mama, ödül mamalarından) kullanmayın kediniz için zehir. pet shop'a giderek iyi kaliteli bir mama alın pro plan olabilir. 4-5 haftalık bir kediymiş yeni yeni güzel bir amaya geçin yavru kedi maması pro plan kitten edinebilirsiniz varsa hills kitten alın derim.

tommyse

antibiyotik demişim kusura bakmayın *probiyotik zaten hekiminiz sizi bilgilendirecektir. umarım iyileşir yavrucak 🤍✨

Kedi sütü takviyesi yapmalımıyım peki?

Rikeha

Verdiğiniz sütten dolayı ishal olmuş olabilir karın şişliği parazitten dolayı gaz birikmesiyle oluşuyor bende yavrumu sokaktan sahiplendim benzer bir durum vardı veterinere gidip kontrol ettirmeniz lazım tedaviye göre şurup verecektir veterinerim bu süreçte bana iyi bir mama ve haşlanmış tavukla beslememi söyledi yaşına göre kilosu az ve iyi beslenememişti sizde verebiliyorsanız günde 1 öğün tavuk haşlayıp verin