2 Buçuk Aylık Kedim Kabız Mı

Cansuaslan22

Kedim ishal olmuştu tedavi gördük sonra kabız odu kumuna girip kendini zorluyordu sonra ben biraz zeytin yağı verdim bu seferde az az ama 5-6 kere kakasını yaptı en son dün öğle saatlerinde kakasını yaptı sonra daha yapmadı kumuna girip kendini zorladığını görmedim çişini yapıp çıkıyor ama acaba kabız mıdır bilemedim yardımcı olur musunuz kaç gün daha yapmazsa veterinere götürmeliyim ya da yine zeytinyağı mı vermeliyim

1 CEVAP

tommyse

zeytinyağı evet kısa anlık bir çözüm ama neden kabız olduğunu bulmalısınız? neler yiyor? yabancı madde yemiş midir? gibi...

eğer anormal durumlar devam ediyorsa veterinere götürüp bir gösterin röntgen çektirin ne olup olmadığı çıkar ortaya çünkü gaz birikmeside yaşıyor olabilir.