Ne Yapmam Gerekiyor???

adasi

Kedim 2,5 yaşında mama değişiminde ishal oldu bu haftaiçi veterinere götürücem ama kendisini sürekli pislettiği için maalesef mecbur olarak sık sık yıkamak zorunda kaldım mendille silinecek gibi değildi denedim bu sorun yaratır mı ve normalde de tuvaletinin üstünü kapamıyor kaç kez nasıl yapması gerektiğini gösterdim ama hâlâ yapamıyo ne yapmam lazım

14 CEVAP

tommyse

demek ki yıkayacak kadar sıvı bir dışkı. acil veteriner hekime gidilmeli hekim başırsak florası için probiyotik verecektir ama mama geçişini uzun vadede tutmalısınız eğer kısa tutulmuş ya da direkt geçildiyse ishal olur. 1-2 hafta gibi çok uzun vadede belkide daha fazla kediler yeni mamada ishal olmazlar... tahıllı-tahılsız oranı bile kediyi ishal yapabilir. hekiminiz gerekli tedaviyi uygulayacaktır tuvalet konusuna gelince silip yıkamanız onu bu konuda tembelleştirebilir... kıllarına bulaşacak kadar sıvı olduğundan dolayı kapatmıyordur çok riskli bir durumdasınız. dışkı katılaşmaya başladığında eminim yapacaktır.

adasi

Teşekkür ederim cidden ciddi bir durum vardır diye içim gidiyordu haftaiçi ilk boş olduğum zamanda götürücem

Ben de brit kullanıyorum içeriğinde %60 oranında et olduğu için memnunum. İçlerinde sanabelle optimeal diyebilirim ama optimeal de proteinden ibaret olarak biliyorum. Bozita da brit sanabelle civarlarında ama onda domuz katkısı var diye vermiyorum. N&d'ye de bakın bazen güzel indirimler olabiliyor. Ama pro choice'tan uzak durum benim kedimde ondan sonra idrar yollarında kristalleşme oldu. Yani feliciadan sonra onu kullandım ve öyle oldu. Bu zaman aralığında yoğurt yedirin biliyorsunuz yoğurt probiotiktir en güzeli o ama eğer kediniz ev yemeği yiyorsa o şekilde beslemeniz en güzeli en sağlıklısı şu ara balık uygun fiyatlı haşlayın havuç kabak patates gibi sebzeler ben pırasa da atmıştım biraz da zerdeçal zeytin yağı atın mis gibi kendiniz yapın mamayı youtubeta da var videoları inanın en güzeli en sağlıklısı

Kuru mamasını da aynı malzemeleri biraz haşlayıp mikserde çekip içine un ekliyorum fırın tepsisine yağlı kağıt serip, poşetin içine malzemeleri doldurup ince şerit halinde tepsiye yayıyorum ödül çubukları gibi oluyor fırından çıktıktan sonra onları parçalıyorum minik minik kuru mama gibi aynı bi deneyin bakalım nolacak.

adasi

Geçiş dönemi 1 buçuk hafta kadar oldu bugün bitti hatta eski maması ama son 2 gündür durum bu maalesef ama kakası o kadar sıvı değil normal durumda bile kendini kakasına çok bulaştırıyordu maalesef ilk sahiplendiğim zaman dışarı atılacaktı ve elimde hiç mama yoktu direkt bulduğum ilk mamayı almak zorunda kalmıştım reflex kullandım ve o zaman bile kakasında bi sorun olmamıştı daha kaliteli mamaya geçiş yapmak istedim brit kullanıyorum şuan yaramadı ona maalesef
Pro choice
Golosi
Opti meal
Happy cat
Sanabelle
Bütçemin yettiği mama seçeneklerim bunlar maalesef bu durumda hangi mamayı öneriyorsunuz

adasi

Geçiş dönemi 1 buçuk hafta kadar oldu bugün bitti hatta eski maması ama son 2 gündür durum bu maalesef ama kakası o kadar sıvı değil normal durumda bile kendini kakasına çok bulaştırıyordu maalesef ilk sahiplendiğim zaman dışarı atılacaktı ve elimde hiç mama yoktu direkt bulduğum ilk mamayı almak zorunda kalmıştım reflex kullandım ve o zaman bile kakasında bi sorun olmamıştı daha kaliteli mamaya geçiş yapmak istedim brit kullanıyorum şuan yaramadı ona maalesef
Pro choice
Golosi
Opti meal
Happy cat
Sanabelle
Bütçemin yettiği mama seçeneklerim bunlar maalesef bu durumda hangi mamayı öneriyorsunuz

adasi

Geçiş dönemi 1 buçuk hafta kadar oldu bugün bitti hatta eski maması ama son 2 gündür durum bu maalesef ama kakası o kadar sıvı değil normal durumda bile kendini kakasına çok bulaştırıyordu maalesef ilk sahiplendiğim zaman dışarı atılacaktı ve elimde hiç mama yoktu direkt bulduğum ilk mamayı almak zorunda kalmıştım reflex kullandım ve o zaman bile kakasında bi sorun olmamıştı daha kaliteli mamaya geçiş yapmak istedim brit kullanıyorum şuan yaramadı ona maalesef
Pro choice
Golosi
Opti meal
Happy cat
Sanabelle
Bütçemin yettiği mama seçeneklerim bunlar maalesef bu durumda hangi mamayı öneriyorsunuz

tommyse

sanabelle alabiliyorsanız alın çünkü müşteri dönütü iyi bir mama içeriğide kaliteli ardında opti meal ve golosi geliyor bunların yorumlarıda iyi ve kaliteleri benzer happy cat ve pro chosie hiçbirini alamayacaksanız edinin zor zamanlarda tek seferlik kullanılabilir çünkü bu mamalar yetersiz içerik olarak...

brit bende şuan kullanıyorum benimde ilk haftam ishaldi ishale yakın yumuşak bir kakaydı şu an ondan eser yok. tavuk suyu vermiştim birde içine haşlanmış tiftik et koymuştum yeni mamayı yerken ishali bitmişti şimdi tam olması gerek koku-renk ve kıvamda dışkılıyor.

şöyle söyliyim mama geçişindeki ishalden korkmayın çünkü ana nedeni belli... probiyotiklerle desteklenerek kolayca atlatılacak bir durum. ama yinede bir hekim gözü görsün ishal için me iyi gelir hekiminiz daha iyi bilir ✨

adasi

Teşekkür ederim cidden ciddi bir durum vardır diye içim gidiyordu haftaiçi ilk boş olduğum zamanda götürücem

adasi

Teşekkür ederim cidden ciddi bir durum vardır diye içim gidiyordu haftaiçi ilk boş olduğum zamanda götürücem

adasi

Teşekkür ederim cidden ciddi bir durum vardır diye içim gidiyordu haftaiçi ilk boş olduğum zamanda götürücem

adasi

Teşekkür ederim cevabınız için çoğu kişi yoğurt veya evde yapılan mamaları yedirmeyin falan diyorlardı bende bu konuda emin olamamıştım

Onlara prebiotikin neyden elde edildiğini sorun kedi mamalarının neyden yapıldığını sorun marstan gelmiyor ya bu mamalar et pirinç patates havuç kabak yumurta gibi malzemeler var onlarda da. Gerçekten insanların bağlantı kuramayacak kadar cahil olmalarına pet sektörünün çirkin emellerine bu kadar teslim olmuş olmalarına katlanamıyorum

Coconutbey

Mamayı kademeli değiştirmeniz lazım. Eğer ishal çok uzun sürüyorsa veteriner acil görmeli gastro mamaya başlanabilir