Kedim Bana Küstü Mü?

MadamKahve

Merhabalar.
7 aylık kedim var, kronik göz akıntısı var. 3 hafta önce gözleri kısıldı kızardı. Gerekli ilaçlar verildi. Kısırlaştırma olurken göz kanallarına da bakalım dediler. Hem ameliyat yeri hem gözünü kaşımasın diye yaklaşık 20 gün yakalık takıldı. O sırada ağzı yara oldu ağız bakımı göz bakımı pansuman derken biraz yoruldu farkındayım. Zaten teması çok sevmeyen bir yavru. Kendi istediği zaman kucağıma çıkar sevdirir giderdi. Fakat iyileştikten sonra kucağıma çıkmıyor. Sadece sürtünüp gidiyor. Gelr kucağıma çıkar tişörtümü emerdi oysa 🥹 doktorumuza sordum. Yemede içmede sıkıntı yoksa mühim değil şu an size şımarıklık yapıyor geçer siz ona yanaşın sevin dedi. Yapıyorum dediklerini ama yine de endişelendim bu tür yaşayan arkadaşlarımız oldu mu? Olduysa nasıl açtınız? Şimdiden teşekkür ederim.

7 CEVAP

tengrist

Veterinerinize katılıyorum zor bir dönem geçirmiş kediniz sizin sevginiz ve sabrınız ile toparlanacaktır. Bazı kedilerde kısırlaştırma sonrası karakter değişimi de olabiliyor ayrıca sonuçta büyüyorlar daha fazla yalnız vakit geçirmeye ve kendine ait alanlara ihtiyaç duyuyorlar. Zamana bırakmak ve sevginizi, ilginizi esirgememek sizin yapabileceğiniz tek şey.

MadamKahve

Teşekkür ederim sağ olun içimi ferahlattınız arkadaşlar. Sabırla bekleyeceğim 😓

Suerk

Hiç merak etmeyin, alışacak. Yapılacak en güzel şey özellikle de teması çok sevmeyen kediler için çok ellemeden kucaklamadan sadece oyın oynamak. Oyun bağınızı çoook güçlendiren bir şey. O yerdeyken siz de yere çökün yüzüne bakın, onunla yerde durun, kucaklamadan sevdiği oyunları oynayın. Çok kısa sürede sağlığı da iyileştikçe size gelecektir. Geçmiş olsun. Miniği burnundan öpüyorum.

CakilYavrukus

Kediler insanlar gibi dönem dönem davranış farklılıkları gösterir, hele ki ciddi sağlık olaylarından sonra. Her kedi kısırlaştırma sonrası mutlak davranış değişiklikleri gösteriyor. Doğası gereği hassas canlılar. Üstüne gitmeyin zaman verin

MadamKahve

Teşekkür ederim sağ olun içimi ferahlattınız arkadaşlar. Sabırla bekleyeceğim 😓

Suerk

Hiç merak etmeyin, alışacak. Yapılacak en güzel şey özellikle de teması çok sevmeyen kediler için çok ellemeden kucaklamadan sadece oyın oynamak. Oyun bağınızı çoook güçlendiren bir şey. O yerdeyken siz de yere çökün yüzüne bakın, onunla yerde durun, kucaklamadan sevdiği oyunları oynayın. Çok kısa sürede sağlığı da iyileştikçe size gelecektir. Geçmiş olsun. Miniği burnundan öpüyorum.

MadamKahve

Çok teşekkür ederim sağ olun