Köpeğim Mamasını Tasından Değil Elimden Yiyor

yoda ve karamel köpeğim ikiside mamasını koyduktan sonra kokluyorlar yemiyolar bana bakıyolar sonra elimden verdiğim zaman yiyorlar bunun sebebi nedir? teşekkürler

2 CEVAP

MelisRose

Merhabalar

bu biraz şımarıkça bir hareket. köpekleriniz sizi yönetmeye alışmış gibi.
lütfen dediklerimi yanlış anlamayın çoğumuzun köpeği bizi yönetecek hareketler yapabiliyor.
mamalarını kaplarına koyun ve 15 dk bekleyin eğer yemezlerse mama kaplarını kaldırın ve yarım saat sonra tekrar verin. bu döngü 3ü geçerse öğünü atlayın ve akşam öğününe geçin.
aç kaldıkları için ister istemez kendileri yemeyi öğreneceklerdir.
bunu en fazla 3 gün yapın. 3 günden uzun bir süre bunu yapmayın. büyük ihtimalle 2. gün yemeye başlayacaklardır. bu süreçte sizin tutumunuz katı olmalı, aç kaldıklarını düşünerek hareketinizden taviz vermeyin.
eğer 3. günde inat seviyeri hala aynıysa, küçük bir ödül mamasını toz haline getirip mama üstüne serpip karıştırabilirsiniz. bu onlara mamayı çekici hale getirecektir.
iyi günler dilerim.

Eylul_12cat

Kedim de böyle bu kesinlikle bir şımarma belirtisiymiş lütfen alıştırmayın bende veterinerimle görüştüm alışırsa hiç kendi yemezmiş yapmamak lazımmış. Benimki de mamayı birer birer önüne koyunca yiyordu kendisi gidip yemiyordu şimdi acıkınca kendi yiyor mecbur