Kedime Yaş Mamayı Bıraktıramıyorum

Crnoran

3 yaşında bir kedim var. Ben öğrenci olduğum icin çoğunlukla evde değilim beslenmesiyle annem ilgileniyor. Kedime gunde 2 3 paket yaş mama veriyor. Daha once onunla bu konuda sürekli kavga ettik, veterinerle konuşurdum. Yine de vermeye devam ediyor çünkü yas mama yemeyince kedim etraftaki herseyi devirip hırçınlaşıyor. Su anda 6 buçuk kilo ve sürekli yaş mama yediği için ilerde hastalanabilecegini biliyorum. Sağlığını korumam icin ne yapmam gerek ne verebilirim veya yas mamadan nasıl sogutabilirim lutfen yardımcı olun. Felix yaş maması yiyiyor ve içinde şeker olduğunu öğrendim. Kullandığım kuru mama royal canin sterilised ama onu da atıştırmalık olarak kullanıyor.

4 CEVAP

zeynandkekik

Merhaba, yaş mamanın fazlası kediler için gerçekten çok zararlı. Öğünle besleyebilirsiniz, veteriner hekiminizden destek alarak miktarını ve öğününü kedinizin sağlığını göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz. Benim kedim de kısırlaştıktan sonra çok fazla yemeye başlamıştı, biz diyet yaptık, artık her gün öğünle belirli bir miktar mama yiyor. İlk zamanlar çok huysuz olsa da sonradan öğünle yemeye alıştı.

duman2707

O zaman kaliteli yaş mamaya geçin zaten felix doyurucu bi mama değil insan ornegiyle sürekli çikolata şeker yediğini düşünün kaliteli yaş mamayı en azından her gün verirsiniz problem olmaz schesir öneririm

duman2707

Veya annenizin evde vakti bolsa kendiniz yaş mama hazırlayıp onu verin kedinize bu zaten en sağlıklısı olur tavuk haşlayıp fileto halinde veya blenderdan geçirip püre halinde verebilirsiniz hatta ekstra patates havuç gibi sebzelerde ekleyebilirsiniz benimkiler bayılıyor

Sabisim

Merhabalar, gerçekten günde 2-3 paket çokmuş. En iyisi bir paketi öğünlere bölün. Kuru mamayla karıştırıp verin. Hem kuru mamaya alışmış olur. Sonra gittikçe azaltın. 🤷‍♀️