Kedi Dişi

Mariana

Kedimin dişinin ağrıdığını nasıl anlarım? Kedilerin dişlerinde sorun olduğunda şişme olur mu?

1 CEVAP

Heiter

Kuru mamayı ısırarak değil, yutarak yer. Yemesinde ciddi bir azalma olur. Keyifsiz ve durgun olurlar.
Diş etinde çekilme olabilir veya apse yapabilir. Bunu anlamanın yolu da rutin kontrol etmektir. Sağlıklı olup olmadığı, dişlerin (beyaz veya fildişi renginde olmalı) ve diş etinin renginden/durumundan anlaşılır zaten. İnsanda nasılsa, onlar da öyle diyebiliriz aslında.