Kedim Kusuyor

bokcuk

Kedim bi süredir kusuyordu sebebi malt yemediği içindir diye düşünüp 2 haftadır düzenli malt verdim fakat kusması hala devam ediyor. veteriner biraz bekleyin bakalım dedi ama bu gece çok kötü kustu, iştahı yerinde ama mamasını sevmiyo onun dışında hiçbir problemi yok, mamasını sevmediği için kusuyor olabilir mi? yeni mama aldım ama 2 güne gelecek vet işini de daha fazla geçe almak istemiyorum lütfen yardımcı olun napabilirim bu kusmanın geçmesi için

10 CEVAP

Mini2019

kusmalar hep korkutmuştur beni. bir süredir kusuyorsa veteriner müdahale etmeli artık. neden bekliyorsunuz onu anlamadım.. malt kusmayı durdurmaz ki ? ya da malt yemediği için böyle kusmaz..
vakit kaybetmeyin, bir hastalık varsa daha da ilerliyordur.
dışkısı nasıl ?

Kedi otunu deneyebilirsiniz

Yediğini kusmuş neyse ki salya değil ya da sarı su veya köpüklü değil öyle olsaydı böbrek ya da idrar yolları gibi ciddi ölümcül hastalıklar olabilirdi. Alabiliyorsanız sabah başka bir mama alın kaliteli 1 2 tane yaş mama da olur bir de onları deneyin. Çok geçmiş olsun.

Minminik

mamada kademeli geçiş yapın hemen yeni mamayı vermeyin.
maması bayat olabilir belki, veteriner en azından bi gastro mama denetseydi veterinerinize danışın yine farklı mama vereceğinizi

Coconutbey

Başka veterinere götürün gerekirse bu kadar kusması cidden tehlikeli

bokcuk

yemedi geçen haftalarda aldım onu 😞

bokcuk

hep böyle kahverengi kusuyor, şimdiki maması da nd kuzulu ama istemiyor, ben de tavuklusunu aldım şimdi 😞 teşekkür ederim bileği verdiğiniz için 😭💗

bokcuk

malt yemediklerinde midelerinde tüy birikimi oluyo sindiremeyip kusuyorlar o yüzden malt verdim, veterinerimize yazdık o bekleyelim biraz dedi zaten kafamıza göre bekletmedik 😞, dışkısı da normal şu an tek farklı olan şeyi mamasını yemek istemiyor olması sevmediği için kusma ihtimali de olduğu için yeni mama aldım yarın geliyor o da ona göre tekrar veterinerimle görüşeceğim

bokcuk

mamayı kutuda saklıyorum tarihi de geçmedi ne kuzulu orijinal olduğuna da eminim aslında şimdi söyleyeceğim yeni mamaya geçeceğimizi

bokcuk

bi veterinerle daha konuşacağım şimdi bakalım o ne diyecek sağ olun 🙏