Kedi Böbrek Yetmezliği

Realbadvroken

Okadar üzgünüm ki kusma şikayetiyle veterinere gittiğimizde ciddi bir böbrek yetmezliği ile karşılaştık ve henüz bir yaşında tedavilerine bugünden itibaren başladık daha önce aynı şeyi yaşayan var mı düzelme ihtimali var mı

10 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Bu gibi ciddi durumlarda mutlaka ikinci bir hekim görüşü almalısınız. Benim kızıma da 2 sene önce böbrek küçülmesi tanısıyla bir ton ilaç verildi, tedaviler uygulandı. Sonra ben taşınınca mecburen hekimimizi değiştirmek zorunda kaldık. Diğer hekime de muayenesini yaptırdığımda böbreklerinde hiçbir sorun görmedi. Tekrar tekrar baktırdım ama yine de görmedi. Belki de gördüğü tedavilerden sonra iyileşmiştir diye düşündüm ama böbrek küçülmesi maalesef geri dönüşü olmayan bir durummuş, yapılan tedavi de sadece sağlam olan böbreği korumaya ve işlevli tutmaya yarayacak koruyucu bir tedaviymiş. Onca zaman boşa üzülmüş ve çocuğumun bünyesini bir sürü ilaçla boş yere yormuşum. İnsan hep bunu umut ediyor ama umarım sizinki de bir hekim hatasıdır ve çocuğunuzun hiçbir şeyi yoktur.

Bol patili günler dilerim.

Realbadvroken

Yorumlarınız için teşekkürler.Proplan kullanıyorduk aylardır. Yeteri kadar su icmiyordu sanırım ve bı ara uzun süre yaş mama kullanmak zorunda kaldım alıştığı için. kuru mamaya geçmek içinde diyete soktum bilinçsizce olduğunu söylediler.İki gündür veterinere gidip saatlerce tedavisini yaptırıyoruz bugün ise dedikleri şey biyokimya cihazımiz tam anlamıyla çalışmıyor biz sadece diğer testlere bakarak şüpheleniyoruz dediler. Okadar sinir oldum ki neye göre tedavi yapıyorlar anlamadım küçük bir şehirde yaşıyorum ve cihaz olduğum şehirde yok. Şehir dışına pazartesi günü götürüp testleri tekrarlamayi düşünüyorum. Böbrek sıkıntısı olan kedilerin yediği hills kid mama önerdiler alelacele batıdan sipariş verdik şimdi ise iptal edip karaciğer yağlanması olduğu için başka bir mama söylediler 3 kg 1500 TL olan mama şuan boşu boşuna alındı gibi duruyor yazdıkları mamada o fiyatta. Kaç gündür aşırı derecede stresliyim umarım bir sıkıntısı yoktur

Realbadvroken

Yorumlarınız için teşekkürler.Proplan kullanıyorduk aylardır. Yeteri kadar su icmiyordu sanırım ve bı ara uzun süre yaş mama kullanmak zorunda kaldım alıştığı için. kuru mamaya geçmek içinde diyete soktum bilinçsizce olduğunu söylediler.İki gündür veterinere gidip saatlerce tedavisini yaptırıyoruz bugün ise dedikleri şey biyokimya cihazımiz tam anlamıyla çalışmıyor biz sadece diğer testlere bakarak şüpheleniyoruz dediler. Okadar sinir oldum ki neye göre tedavi yapıyorlar anlamadım küçük bir şehirde yaşıyorum ve cihaz olduğum şehirde yok. Şehir dışına pazartesi günü götürüp testleri tekrarlamayi düşünüyorum. Böbrek sıkıntısı olan kedilerin yediği hills kid mama önerdiler alelacele batıdan sipariş verdik şimdi ise iptal edip karaciğer yağlanması olduğu için başka bir mama söylediler 3 kg 1500 TL olan mama şuan boşu boşuna alındı gibi duruyor yazdıkları mamada o fiyatta. Kaç gündür aşırı derecede stresliyim umarım bir sıkıntısı yoktur

bokcuk

hızlı müdahale ve iyi bir tedaviyle iyileşebiliyolarmış 💗

dilanbulent

Daha dün sorunuza cevap vermiştim, bugün bunu görmek beni çok üzdü. Çokça geçmiş olsun. Konuyla alakalı bir bilgim yok kimsenin başına gelmesin böyle bir şey.

Rikeha

Kaçıncı evresinde olduğunu söylediler mi ve hastalığı kronik mi

Cennet29

Çok geçmiş olsun kediniz hangi mamayı yiyordu yeteri kdr su içmiyo muydu? Bu kdr erken böbrek yetmezliği olma sebebi neymiş çok şaşırdım. Veteriner ne söyledi acaba

Realbadvroken

Yorumlarınız için teşekkürler.Proplan kullanıyorduk aylardır. Yeteri kadar su icmiyordu sanırım ve bı ara uzun süre yaş mama kullanmak zorunda kaldım alıştığı için. kuru mamaya geçmek içinde diyete soktum bilinçsizce olduğunu söylediler.İki gündür veterinere gidip saatlerce tedavisini yaptırıyoruz bugün ise dedikleri şey biyokimya cihazımiz tam anlamıyla çalışmıyor biz sadece diğer testlere bakarak şüpheleniyoruz dediler. Okadar sinir oldum ki neye göre tedavi yapıyorlar anlamadım küçük bir şehirde yaşıyorum ve cihaz olduğum şehirde yok. Şehir dışına pazartesi günü götürüp testleri tekrarlamayi düşünüyorum. Böbrek sıkıntısı olan kedilerin yediği hills kid mama önerdiler alelacele batıdan sipariş verdik şimdi ise iptal edip karaciğer yağlanması olduğu için başka bir mama söylediler 3 kg 1500 TL olan mama şuan boşu boşuna alındı gibi duruyor yazdıkları mamada o fiyatta. Kaç gündür aşırı derecede stresliyim umarım bir sıkıntısı yoktur

Realbadvroken

Yorumlarınız için teşekkürler.Proplan kullanıyorduk aylardır. Yeteri kadar su icmiyordu sanırım ve bı ara uzun süre yaş mama kullanmak zorunda kaldım alıştığı için. kuru mamaya geçmek içinde diyete soktum bilinçsizce olduğunu söylediler.İki gündür veterinere gidip saatlerce tedavisini yaptırıyoruz bugün ise dedikleri şey biyokimya cihazımiz tam anlamıyla çalışmıyor biz sadece diğer testlere bakarak şüpheleniyoruz dediler. Okadar sinir oldum ki neye göre tedavi yapıyorlar anlamadım küçük bir şehirde yaşıyorum ve cihaz olduğum şehirde yok. Şehir dışına pazartesi günü götürüp testleri tekrarlamayi düşünüyorum. Böbrek sıkıntısı olan kedilerin yediği hills kid mama önerdiler alelacele batıdan sipariş verdik şimdi ise iptal edip karaciğer yağlanması olduğu için başka bir mama söylediler 3 kg 1500 TL olan mama şuan boşu boşuna alındı gibi duruyor yazdıkları mamada o fiyatta. Kaç gündür aşırı derecede stresliyim umarım bir sıkıntısı yoktur

Realbadvroken

Yorumlarınız için teşekkürler.Proplan kullanıyorduk aylardır. Yeteri kadar su icmiyordu sanırım ve bı ara uzun süre yaş mama kullanmak zorunda kaldım alıştığı için. kuru mamaya geçmek içinde diyete soktum bilinçsizce olduğunu söylediler.İki gündür veterinere gidip saatlerce tedavisini yaptırıyoruz bugün ise dedikleri şey biyokimya cihazımiz tam anlamıyla çalışmıyor biz sadece diğer testlere bakarak şüpheleniyoruz dediler. Okadar sinir oldum ki neye göre tedavi yapıyorlar anlamadım küçük bir şehirde yaşıyorum ve cihaz olduğum şehirde yok. Şehir dışına pazartesi günü götürüp testleri tekrarlamayi düşünüyorum. Böbrek sıkıntısı olan kedilerin yediği hills kid mama önerdiler alelacele batıdan sipariş verdik şimdi ise iptal edip karaciğer yağlanması olduğu için başka bir mama söylediler 3 kg 1500 TL olan mama şuan boşu boşuna alındı gibi duruyor yazdıkları mamada o fiyatta. Kaç gündür aşırı derecede stresliyim umarım bir sıkıntısı yoktur