Hipoalerjenik ********** Önerisi Olan Var Mı?

MadamKahve

Merhabalar.
7 aylık kedimin genel alerjisi var. Veteriner zirtec yarım tablet kullandırtıyor önemli derecede azaldı kaşıntısı ama hâlâ devam ediyor. Royal Canin kitten kullanıyorduk değiştirdik mamayı, proplan liveclear kullandık, zaten mama değişimiyle birlikte alerji ilacına başladık dolayısıyla faydası %85 oranında oldu ancak kulak arkası çene boyun devam ediyor. Piresi yok, tasma kullanıyor. Belki tasma kaşındırıyor dedim ama onunla bağlantılı olmadığını gördüm. Doktorum herhangi bir hipoalerjenik mama kullanabilirsin marka önerisi yapmak istemiyorum dedi. Piyasada çok fazla ürün var ama araştırdıkça içinden çıkamıyorum birinin başka artı yönü var diğerinin başka. Sizler neler kullanıyorsunuz? Neleri önerirsiniz?

12 CEVAP

huqi

Alerjisi varsa herhangi bir alerji mamasını kullanmamanız gerekiyor. Klinik mamaları kullanmanız lazım çünkü onların içeriği özel yani protein hidrolize ediliyor bu şekilde de kedinize alerji yapmıyor.
Şu an virbac hipoalerjenik kullanıyorum daha 2 gün önce aldım 3 kg 1450 tl verdim.
Bunun dışında vetlife ultrhypo da iyi geldi kedime tadını da sevdi. Royal canin hipoelerjeniklere hiç bulaşmayın kusma yapıyor. Hill's z/d de kullandık bu da çok iyi grldi ama tadını pek sevmedi. Brit care'in klinik serisi petlebi'de satılıyor diye biliyorum onu da deneyebilirsiniz ama hiç dememedim ben iyi mi bilmiyorum

elifnzsahin

uzun süre brit care özel seriyi kullandım çok işe yaradı sonrasında ndye gectim halen nd kullanırım

elifnzsahin

uzun süre brit care özel seriyi kullandım çok işe yaradı sonrasında ndye gectim halen nd kullanırım

MadamKahve

Çok teşekkür ederim arkadaşlar her birinize yanıtlarınız için.

Ozlemcakil

Ben de brit hipo uzun sure kullandim ilk 7 kiloda ise yaradi ama sonra yine hortladi virbac hipoallerjenikle devam ediyorum iyiyiz

BanuYuzgec

Virbac

tommyse

brit care mamalarını iddialı buluyorum bu tür içerikli mamalarda alıp deneyebilirsiniz ama kesinlikle hekiminizin bilgisi olsun. sanabelle, nd, acana-orijen zaten içerik olarak alerjenik tipe uygun ve kaliteliler bakabilirsiniz.

Mini2019

Hills zd

elifnzsahin

uzun süre brit care özel seriyi kullandım çok işe yaradı sonrasında ndye gectim halen nd kullanırım

elifnzsahin

uzun süre brit care özel seriyi kullandım çok işe yaradı sonrasında ndye gectim halen nd kullanırım

GzdeAkbuz

Pro Choice kullanıyor benim kedim o da alerjik mamaymış galiba

Ozlemcakil

7 kilo mama kullandiktan sonra demek istedim:)