Kedi Maması

Esrakaya12

5 kedinin bazı kokuları alerjisi olduğu için alerji maması aldım ve gastro mama da kullanması gerekiyor ikisini karışık versem sorun olur mu

2 CEVAP

tommyse

yani tedavi hangi kedininse o mamayı o kedinin yemesi gerek diğer kediler için sıkıntı olamayacaktır. Tabii ilerki zamanlarda sıkıntı yaratabilirde yani gastro anlamında sıkıntısı olmayan kedi başka sağlık sorunları yaşayabilir.

Ek Olarak; karıştırma mama vermek bağırsakları ciddi anlamda yorabilir. bağırsak florasında bozukluk, ishal, kabızlık, protein-karbonhidrat dengesi fazla/azlık.

Mama verme düzeniniz biraz değişebilir ki zaten klinik/veteriner mamaları en fazla 6 ay kullanılabiliyor hatta bazıların 3 bazılarını da 2 paket bitirebiliyorsunuz öyle olanlarıda var.

Esrakaya12

Aslında şu an Tedavi amaçlı kullanmıyoruz sadece hassasiyetleri olduğu için ikisini almak istedim şu an alerjileri olduğu için kullanmak istiyorum Çok fazla Nüks ettiği için yani Ama gastro mama kullansam da daha iyi olur diye düşünmüştüm ve hepsinde aynı hassasiyetler var