Arkadaşımın Kedisine Septisemi Tanısı Konulmuş Nedir Bu

arkadaşlar arkadaşımın kedisi Duman bugün veterinere gitti kan tahlili yapıldı septisemi denilmiş ameliyat olması gerekiyormuş bu konuyu bilen biri var mı acaba nedir bu ?

2 CEVAP

tommyse

şöyle bir baktım kan zehirlenmesi olarak adlandırılıyor ve tedavi süreci antibiyotikle yapılıyormuş. benim tecrübem yok bu konuda ama yorum bırakmak istedim bilen birileri eminim vardır.

son derece ciddi bir hastalıkmış. enfeksiyonun tüm vücuda yayılması gibi bir durum
enfeksiyonun antibiyotiklerle uzaklaştırılması/öldürülmesi gerekiyormuş. gerçekten üzüldüm benim kedimde başka çeşit enfeksiyondan kanlı işiyordu... inşAllah iyileşir.

dirayetli olmakta fayda var geçmiş olsun 💐.

@tommyse evet kan zehirlenmesiymiş ama tam açıklayıcı bir yazı bulamadım cevabınız için teşekkür ederim umarım bilen biri vardır umarım hemen sağlığına kavuşur 💗