Kedilerim Tuvaletini Çimlere Yapıyor

naz96

Bu iki kedim anneleri ile birlikte bahçemde yaşıyorlar yazın anneleri minnacıkken getirdi bize bizde yuva mama her şeyi hazırladık buraya kadar her şey çok güzel ama yazın sürekli beraber olmamıza ve alıştırmaya çalışmamıza rağmen iki kedide sürekli büyük küçük tuvaletini çime yapıyor aslında üstünü kapatıp giderler ama çimi kazamıyor bile kaldı ki üstü kapanacak :D Nasıl alıştılar ve bu alışkanlıklarından vazgeçirebilir miyim onu da bilmiyorum. Annem geçende 30 tane kaka toplamış asdfgh birde çimi de kazıyorlar böylece yaza kadar çim kalmayacak :D Napıcam bilemedim

3 CEVAP

tommyse

kedi kumuna toprak hissedilecek şekilde toprak koyun. 1/3 kum 2/3 toprak olcak şekilde karıştırın bir güzel ve kedi kumun etrafını çimlere doldurabilirsiniz özellikle açık kedi tuvaleti olduğu zaman daha da adapte olacaktır 🤍✨

böylece doğal toprak kokusunu içine çeker ve çime yapma gereksinimi kalmaz.

[ eğer alışkanlık haline geldiyse buna müdahale etmemiz çok zor oluyor çünkü bu yaptığı onun için nefes alıp vermek gibi bir olaya dönüşüyor. ]

naz96

Evet ben de öyle yaptım bakalım kumları bi güzel hazırladım umarım işe yarar. Bugün pohhlarını temizledim bir bir :D İlk defa görüyorum böyle bi şeyi. Anneleri yapıyordu muhtemelen o öğretti

naz96

Evet ben de öyle yaptım bakalım kumları bi güzel hazırladım umarım işe yarar. Bugün pohhlarını temizledim bir bir :D İlk defa görüyorum böyle bi şeyi. Anneleri yapıyordu muhtemelen o öğretti