Kedim Sarı Ve Köpüklü Kusuyor.

Caitlami

Kedim sarı ve köpüklü kusuyor sebebi nedir? Son 2 gundur 3 defa kustu.

5 CEVAP

Caitlami

Anladim cok tesekkur ederim cumartesi goturecegim randevu aldım ben sahipleneli 2 gun oluyor onceki sahibi ilgilenmemis asilarinida yaptirmamis hiç aşisi yok diye biliyorum suan ins kotu biseyi yoktur.Cuma goturmek isrerim ama yakinimda veteriner yok ve liseye gidiyorum o nedenle cumartesi gidecegim. Iyi aksamlar tekrardan tesekurler

aslihan_e

Öncelikle karma aşısı var mı ve son bir iki ay içinde iç parazit ilacı aldı mı ikisi önemli. Kusma durumlarında karma aşı hayati önem taşır çünkü kusmanın en tehlikeli ihtimali olan Gençlik Hastalığının yüksek oranda ölümcül etkisinin önüne ancak karma aşı ile geçilebiliyor. Onun dışında tüy birikmesi olabilir veya yabancı cisim yutmuş olabilir. Sarı köpüklü kusma safradır ve aç karnına, midesi boşken kustuğunu gösterir. Kedilerde sık kusma tehlikeli olabildiği için en kısa zamanda yani gün içinde, hatta 7/24 açık olan bir veterinere götürmenizi öneririm. Basit bir viral enfeksiyon geçiriyor da olabilir. Götürün kedinizin ateşine bakılsın öncelikle, ona göre enfeksiyon belirtisi varsa veteriner işlemlerini yapar, bağırsaklarına ultrasonla bakabilir. Sık kusmayı ciddiye almanızı öneririm, mutlaka veteriner ziyaret edilmeli. Belki de nedeni basit başka bir şeydir ama kötü ihtimalleri elemek için tedbiri elden bırakmamalısınız. ************ yeme ya da bayat mama, mamayı sindirememe gibi bir sorun olsaydı mama kusardı yüksek ihtimalle. Uzun süre aç kalırsa da safra kusabilir. İç parazit ilacı almadıysa iç parazit olabilir.

aslihan_e

Mamayı hızlı yemekten bahsettim, site reklamı verdiğimi sanıp banlamış yine petlebi.

Caitlami

Sonradan bakan arkadaşlar olur ise bilgilendirme amaçlı yazıyorum ;
kedim az yemek yiyordu yediğini de kusuyordu dediğim gibi veterinere götürdüğümde kan testi yaptılar kedimin bağışıklığı %5 çıktı bu seviyenin altı ölümmüş , bunun sebebinin önceki sahibinin kediyi tıraş etmek için anestezi kullanması olabilirmiş ama her ne olursa olsun kedi çok kötü durumdaydı 3 adet iğne ve şurup satın aldık fiyatlarını sonradan inceleyen arkadaşların bilgisi olması için söylüyorum ortalama 5000 tl tuttu , ayrıca araya şunu ekliyim kedi kısırmış bana bunun bilgisini vermedi önceki sahibi kediye kısır mamasını aldık ve ilk doz aşısını da oldu şuanda afiyetle yiyor yemeklerini kusma durumu hiç olmadı , 2 doz aşı daha pazartesi ve çarşamba günleri olacak ilk dozu cumartesi oldu şu anda durumu çok güzel.

Caitlami

Anladim cok tesekkur ederim cumartesi goturecegim randevu aldım ben sahipleneli 2 gun oluyor onceki sahibi ilgilenmemis asilarinida yaptirmamis hiç aşisi yok diye biliyorum suan ins kotu biseyi yoktur.Cuma goturmek isrerim ama yakinimda veteriner yok ve liseye gidiyorum o nedenle cumartesi gidecegim. Iyi aksamlar tekrardan tesekurler