Yavru Kedilerin Gözleri Kapanıyor Acil Bakabilirmisiniz!!

Bahcede tam 9 yavrumuz var haliyle cok temiz yerde dogmadilar ust solunum yolu enfeksiyonu var bagzilarindada simdi eczaneye gidecegim ama gozlerinin kapanmamasi için hangi kremi veya damlayı almaliyim ? Bir de üst solunum yolu enfeksiyonu için. Acil yazabilirseniz çok sevinirim

10 CEVAP

Infernus

Eczanelerin şu an verip vermediklerini bilmemekle birlikte eğer alabilirseniz %3 borik asit içeren göz damlasının yanında, üst solunum yolu enfeksiyonu için bebeklere verilen antibiyotikli şuruplardan alabilirsiniz. Bunun yanında bağışıklık sistemi güçlenmesi için immunex şurup. Ancak daha ağır bir gribi varsa yani FHV-1 yani feline herpes. Bu durumda veterinere götürmeniz gerekir ölümcüldür. Gözlerde ve burunda akıntının yanında hırıltılı nefes alma, miyavlarken sesi çıkmama, ağız içinde yaralar, ağızdan akan salya, hapşırma gibi durumları da varsa bu durumdan ciddi olarak şüphelenebilirsiniz.

kedilimadam

Gözleri için Tobradex öneririm.Üst solunum yolu için bilgim yok maalesef.Gözler için tobradex gerçekten etkili.

Çok ağır değil keyifleri yerinde ama çayla sildim demin veterinere gittim terramiycn önerdi bi tanidigimda o da yakar dedi

Eczaneci vermezse göz damlası beni ara dedi veteriner ben alırım dedi

Dediklerinizi aliyim ben yinede

Duygutk

Heroesli 4 yavrum vardı bebekler için olan antibiyotik şurup kullandım 10 gün gözleri içinde 1 ay boyunca denemediğin göz damlası kalmadı en son XANTERNET adında Bi damlayı iyi bir hekim önerdi günde 3 kere gözleri çayla yada suyla temizleyip içine damlattım jel kıvamlı olduğu için akıp gitmiyor göz içinde kalıyor 3 günde geçti.. Birine bişey olsa hepsine bulaşıyor hepsine antibiyotik ve bu damlayı kullanın.. Antibiyotik saatlerini hiç aksatmayın yoksa faydası olmaz.. Yalnız antibiyotik yazdırmanız gerekli yoksa alamazsınız eczaneden vet yazar

cngzhnhh

Geçmiş olsun. Anneleri yavru kedilerin gözlerini yalaması gerek . Eger ilgilenmiyorsa cayli pamuk ve damla tedavisi uygulayin

Castielthecat

Üst solunum yolu enfeksiyonu için ben hem largopen hem de göz damlası ile çay kullandım. Bence öncelikle veterinerine danış çünkü durumuna göre daha ağır ya da hafif bir antibiyotik önerebilir. Şimdiden geçmiş olsun kuzucuklara♡ Sen merak etme bebekler çok güçlü 1-2 haftaya atlatırlar :3

Bugün gittim eczaneye terramiycn verdi bide bi tane damla vardı tobradax gibiydi adı ondan da damlatıyorum çayla aciyorum ilk önce tabi