Kedim Sürekli Bağırıyor

Svacxznxnx

ben odadayken kedim sürekli bağırıyor yanına gidiyorum bu sefer benden kaçıyor ne yapmalıyım veterinere götürsem mi bide akşam saatleri çok hareketli oluyor zıplıyor normal mi bu acaba

3 CEVAP

Realbadvroken

Kaç aylık kızgınlıkta olabilir dişilerde 6. Aydan itibaren böyle durumlar oluyor erkeklerde değişiyor benimki 1 yaşında girdi kızgınlığa çok bağırıyordu ve bol bol oyun oynatin kedi oltası,top ile vs

Svacxznxnx

kedim kısır oyun da oynatıyorum bağırmasın diye yine aynı

somnium

merhaba. kediniz hem oyuncu hem de konuşkan bir kediye benziyor, ahaha. benim 8 aylık dişi kedim de böyle. özellikle vize haftalarımda onunla oynamam için ağlıyor, ki benimki genel olarak hep konuşuyor. hekimimiz de demişti ''dilimizi bilse hepimizden çok konuşur.'' diye. :) size tavsiyem umursamayın. evet, biraz canice geliyor kulağa. ama siz ne kadar tepki verirseniz, ileride o kadar yapmaya devam ediyorlar. kedime başta oyun için miyavladığında gidip oynuyordum, bu yüzden her miyavladığında yanına geleceğimi düşünüyor. gelmediğimde de yanıma gelip bana pati atarak oyuna çağırıyor. ona da tepki vermeyince son olarak ısırma, ağzıyla saçımı çekme kalıyor. ama ben zamanla ''şşş, hayır!''ı anlamasını öğrettim. sizin kediniz de sizden oyun amaçlı, kur yaparak kaçıyor. ''hadi, beni kovala!'' der gibi. hatta bunu yaptıktan sonra onu kovalayın, sonra bir yere saklanın sizi sobelemeye çalışacak! biz de arada bunu yaşıyoruz, ahah. hiç büyümeyen çocuklar onlar. lakin dediğim gibi ne zaman oyun oynanacağını ne zaman oynanmayacağını kelimelerle öğretebilirsiniz. ileride, projeniz veyahut önemli bir işiniz olduğunda sıkıntı çıkarabiliyor bu inatları çünkü.