Bakar Misinizzz

Realbadvroken

Yumurtaları dizeyim derken düştü ve kırıldı biri. Ben temizlerken de kedilerim geldi ve yaladi biraz bir kedim zaten hasta oyuzden daha ozenliyim bu konularda hicbiseyin çiğ olanını vermem ama mutfağa girip bazen birşeyler hazırlarken de gelip çiğ yumurta yaladiklarini gördüm hemen engel oluyorum fakat illaki yaladiklari oluyor bişey olur mu

2 CEVAP

oguzhang

Çiğ yumurta, çiğ et gibi gıdaların kedilere verilmemesi gerekiyor. Eğer verecekseniz pişirip beyazını verebilirsiniz, yumurtayı çok severler. Şu anlık bir problem olacağını düşünmüyorum ama uzun vadede problem yaratabilir, dikkat etmekte fayda var. Kedilere ne verirseniz verin zararlı, yararlı diye ayırt etmeden yer. O yüzden bizim dikkat etmemiz gerekiyor

tommyse

yani parazit aşılarını oluyorsa bir ürünü bir kereliğinde çiğ yemesinde sıkıntı yoktur ancak kediler çiğ et yiyemez diye bir şey yok aksi halde zaten çiğ yemeleri gerekiyor.

kediler çiğ beslenebilir bu gayet normaldir ve kuru mamadan kat kat daha sağlıklıdır kısır olup olmamaları çiğ yiyip yememelerine engel değil.

Bu hayvanlar zaten avcı hayvanlar doğalarında fare, kuş gibi av hayvanlarıyla beslendiklerini unutmamak gerek 👍🏼✨