Kedım Benden Nefret Edıyor

yarengur05

3 aylık kedim var başta sadece elimi ısırıyordu ne kadar uğraşsamda bırakmadı ısırmayı. Şimdide yüzüme atlamaya başladı. Az öncede yüzüme atlayıp burnumu ısırdı kanattı. Kafamı çekmeseydim gözüme gelecekti. Gözüme atlar diye çok korkuyorum. Her yerim yara içinde. Istemediği hicbir seyide yapmıyorum. Bi anı bi anını tutmadığı için çok yaklaşmıyorum gece yanıma uyumaya geliyo ama saldırıyor. Bende yataktan çıkarıyorum. Sonra geri gelip uyuyo. Bu saldırganlık huyunu bırakabilir mi? Gerçekten ondan korkmaya başladım. Yardım edin lütfen.

3 CEVAP

somnium

merhaba. hayır, kediniz sizden nefret etmiyor! o yavru ve oyun istiyor! ahaha, bu çağları en zorlu, en sabır isteyen ama bir o kadar da tatlı zamanları. oyun için size sataşıyor. kediler, birbirleriyle böyle oynarlar. onların deri yapıları bizden daha kalın olduğu için canımızın acıdığını tahmin edemiyorlar. canınız acıdığında belirli tepkiler verin sesli olarak, zamanla o da anlayacaktır. mümkünse böyle yaptığında enerjisini atmak için 15 dakika oltayla koşturabilirsiniz onu. kedim bu aylık civarındayken gece uyumaz, beni de oyun için uyutmazdı. şimdi 8 aylık, geceleri çoğunlukla uyuyor artık. hatta buraya ''kedim çok az uyuyor.'' diye başlık attığım günleri biliyorum. ;) demem o ki: kediniz sizden nefret etmiyor aksine sizi seviyor, oyuna çağırıyor!

Jdjs

Merhaba yavruyken öyle oluyolar en enerjik zamanları sokaktakilerde ısırarak oynuyor büyüdükçe sakinleşicek yetişkin olunca kısırlaştırırsanız dahada ağırlaşıyolar benim kedim yavruyken yerinde durmazdı büyüyüp kısırlaştıktan sonra sakinledi ciddi derece ısırdığında cezalandırmadan kızdığınızı belli edin onlar canınızın acıdığının farkında değiller aslında sizi sevdiği ve oynamak istedği için ısırıyor kardeşleriylede böyle oynarlar

Jdjs

Merhaba yavruyken öyle oluyolar en enerjik zamanları sokaktakilerde ısırarak oynuyor büyüdükçe sakinleşicek yetişkin olunca kısırlaştırırsanız dahada ağırlaşıyolar benim kedim yavruyken yerinde durmazdı büyüyüp kısırlaştıktan sonra sakinledi ciddi derece ısırdığında cezalandırmadan kızdığınızı belli edin onlar canınızın acıdığının farkında değiller aslında sizi sevdiği ve oynamak istedği için ısırıyor kardeşleriylede böyle oynarlar