İleri Seviye Kedi Aknesi Çenesi Şişti

tommyse

Bugün bağırarak miyavlamaya başladı acılıydı yani hemen veterinere götürdüm
kedi aknesinin ilerlemiş olduğu belliydi çünkü kedimin çenesine dokunduğum anda bağırmaya elimi ısırmaya çalılıyordu.

Hekimede aynısını yaptı sonra antibiyotik ve ağrı kesici vurdu bende bu antibiyotiğin hap formunu istedim hapın sabah akşam çeyreğini vererek 4 gün kullanacağım.

Bu sürede çenesinde şişlik iner mi ya da inmesi için ne yapmalıyım? sirkeli su ile yıkayabilirsin dedi ya da bende solüsyon var onunla günde 2 kere temizle dedi hekimimiz.

çenenin bir bölümünde hissedilir şekilde şişik var. Mama yemişti bu sabah onu bile bütün bütün yemiş hekime giderken istifra etti.

2 CEVAP

Mini2019

Dişinde sorun olmadığına emin misiniz.
Teşhis kesinse Antibiyotik kullanıp yaş mamayla besleedim ben.
Kusmasının bütün yemesiyle alakası yok bence.

tommyse

dişlerine baktım dişiyle alakalı değil, bütün olarak kusmasını mamaları kıramadan yediği için demiştim yoksa tabii bütün yemesi kusturmaz veterinere giderken sanırım stresten kusmuş olabilir çünkü hep yapıyor... stresle alakalı malt var ama işe yaradığı meçhul.

şişlik var şuan 3 saat sonra mama verdim kırarak yemeye başladı ve acılı bağırmaları yok sanırım şimdilik işe yarıyor zaten 4 gün bu tedavi devam edecek 🤍 ayrı olarak yaş mama verebilirim sağlun ✨🐾