Kedimin Çenesinde Siyahlık Var

rammercan

Merhaba 50 günlük olan kedimin çenesinde resimdeki gibi bir siyahlık var birde gözlerinin üst kısmında tüylerde seyreklik var gelişme çağında olduğu için tüy dökme olmuş olabilir mi ?
Kedi aknesi olabilir mi olmaması için Çelik yemek kabı kullanıyoruz

11 CEVAP

tommyse

kedi aknesi gibi duruyo dr. animals, vetural gibi temizleme solüsyonlarıyla günlük silinmeli benim oğlumda da kedi aknesi vardı şimdi şişti o bölge temizliğine dikkat etmelisiniz ben ne kadar dikkat etsemde şişti maalesef...

ama aman aman ciddi bir durum değil günlük temizlin o bölgeyi yeterli olucaktır

rammercan

Gectimi sizin kedinin bide göz üstü tüy dökümü normal mi

rammercan

Gectimi sizin kedinin bide göz üstü tüy dökümü normal mi

tommyse

tüy dökümü olmuştu ben o kısımları pamukla sürekli sildiğimdende belki düşmüş olabilir veteriner hekime gidip görüşmelisiniz çünkü mantar olabilme ihtimalide olabilir göz etrafında da varmış çünkü hekime gitmenizde fayda var ✨

Superisi814

Merhaba,
İlk bakışta çene aknesije benziyor.Ancak göz üzerinde de var demişsiniz ve fotoğraftan görünüyor.
Bir hekime danışın , alerjen bir durum mu, mantar mi tam teşhis konuların.

rammercan

Göz üzerinde yok siyahlık tüyler seyrek sadece cok yakından belli oluyor

rammercan

Göz üzerinde yok siyahlık tüyler seyrek sadece cok yakından belli oluyor

Suerk

Bana da kedi aknesi gibi geldi. Mama kabını günlük temizleyin, porselen kaplar en sağlıklıları.

Ve elbette günlük temizlik. Ben Trixie kuru kedi şampuanı kullanmıştım. Çok abartmadan da yumuşak uçlu bir fırçayla biraz tarıyordum her gün. Temizleyeceğim derken tahriş etmemek önemli. Hemen geçmiyor 1-2 hafta kadar sürebilir. Bu süreç içinde her gün köpükle temizleyin mutlaka. Akne sorunu geçtikten sonra haftada bir kereye düşürebilirsiniz.

Suerk

Bana da kedi aknesi gibi geldi. Mama kabını günlük temizleyin, porselen kaplar en sağlıklıları.

Ve elbette günlük temizlik. Ben Trixie kuru kedi şampuanı kullanmıştım. Çok abartmadan da yumuşak uçlu bir fırçayla biraz tarıyordum her gün. Temizleyeceğim derken tahriş etmemek önemli. Hemen geçmiyor 1-2 hafta kadar sürebilir. Bu süreç içinde her gün köpükle temizleyin mutlaka. Akne sorunu geçtikten sonra haftada bir kereye düşürebilirsiniz.

Ozlemcakil

Malesef alerji gibi duruyor , kedinize mama disinda ekstra tavuk vb verdiniz mi ? Biz de boyle baslamisti kulaklar surekli yalanma kizarma ile devam etmisti benim gittigim veteriner çene aknesiyla baslayam durumda bana , hicbir ek besin verme dediginde kesseydim kronik alerjiye donusmezdi ;(( lutfen veterinerinerinizle gorusun

rammercan

Tavuklu yaş mama ve kuru mama veriyoruz