Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

KEDİ GEZDİRME TASMASI

Pervin
Pervin

16402


Kedim 1,5 yaşında.Bebekliğinden beri gezdirme tasmasına alıştıramadım.ara ara evde deniyorum ama tam giyecekken kaçıyor.Ürkütmek istemiyorum.tasmayı oyuncaklarının içine koyuyorum sürekli görsün alışsın diye.Evde çok sıkılıyor.Arada gezdirmek istiyorum,kucaktada durmuyor.Kucağa aldım kı direk omuzumda :) Alışması için ne gibi şeyler deneyebilirim? Tecrübesi olan var mı ?


20 Cevap

umut61
umut61

2874


Benim kedilerimin gezdirme tasması var. Kalabalık çok sesli ortamlarda genetik olarak paranoyak oldukları için korkuyorlar. Pikniğe gittimde falan kedilerimi dolaştırabiliyorum. Fakat senin istediğin yere asla gitmiyorlar :)


Pervin
Pervin

16402


Evet aynen kendi istediklerini yapıyorlar.Siz pikniğe götürebiliyorsunuz.Bende götüreyim istiyorum ama bir türlü alışmadı.Önce evde alıştırayım ürkütmeden dedim.Bir türlü giymiyor. Nasıl alıştıracağım kandıracağım bilemedim :(


Juju
Juju

1215


Selam benim kedilerimede herhangibir tasma taktığımda cikartana kadar kasiniyorlar bazilari dogustan sıkıntılı alisamiyor maalesef :)


Merry
Merry

25


keşke alıştırabilsem ben de ama mümkün olmadı


Pervin
Pervin

16402


Evde hala ara ara deniyorum.Bazılarını görüyorum tasmaya bile gerek yok kucakta gezmelere gidiyorlar.Onu evde bırakıp uzun süre hiç bir yere gitmiyorum.Onun tek kalması sıkılmasına üzülüyorum.Kendime dinlenmeme bile zaman ayırmadan onunla ilgileniyor.Alışa bilse tasmaya oda rahat edecek aslında.


kedicandir
kedicandir

1914


TABİ TAKMAZ KEDİNİN DOĞASINDA YOK tasma ONLAR ÖZGÜR HAYVANLAR BENCE tasma YERİNE TAŞIMA CANTASINA KOYUP KALABALIK OLMAYAN Bİ ORTAMDA CIKARSANIZ HAYVAN GEZSE DAHA İYİ KAYBOLCAGINI DUSUNUYOR OLABİLİRSİNİZ AMA ALIŞIYORLAR BİZİM EVİMİZ BAHÇELİ KEDİMİZ DIŞARI ÇIKMAK İÇİN YIRTIYOR KENDİNİ ÇIKARTIĞIMIZDA ONU İZLİYORUM UZAKTAN ODA ARA SIRA BENİ KONTROL EDİYOR. HAYVANLARI BİRAZ ÖZGÜR BIRAKIN BENCE ONLAR OLDUKÇA ZEKİLER..


kars
kars

3106


Takacağınız tasma boyun tasmasımı göğüs tasmasımı


ozgur
ozgur

1867


yavruluktan belki alışabilirdi artık çok zor


Pervin
Pervin

16402


Boyun tasmasında sıkıntı yok kars.Göğüs tasması takmak istiyorum


Pervin
Pervin

16402


Hakılsın özgür ama bebkliktede denedim olmadı.Onu ürkütmekte istemiyorum.evde sıkılıyor farkındayım.arada apartman içinde merdivenlerde geziyor.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
1170 Görüntüleme
20 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor