Kedi Diş Çekimi Sonrası Beslenme ?

Cansu2323

2 gün önce kedimin 2 tane dişi çekildi.Bu durumu yaşayan varsa yanıtlarsa çok sevinirim.Diş çekimi sonrası kaç gün sonra kuru mama verdiniz benim 2 gün oldu ama hala yaş mama veriyorum kuru mama vermemde bir sıkıntı olur mu acaba ?

4 CEVAP

Superisi814

Merhaba ,
Geçmiş olsun.
Bir kedimin dişleri cekildi.
İlk günlerde yaş mama ağırlıklı gittik, ardından kuru mamaya geçtik
Daha sonra sağlık sorunları arttı maalesef ve çoklu diş çekimi yaşadı.Bir hafta klinikteydi.
Yaş ve kuru mama yemiş.
Hala da ikisini de tüketiyor.
İki süreçte de iki gün sonra kuru mamaya geçilebilir dendi bize ancak ben beklemekten yana seçimimi kullandım

Cansu2323

Yaa size de çok geçmiş olsun bende şuan yaş mama veriyorum ama kilo almasından da korkuyorum açıkçası.Siz tam olarak kaç günden sonra kuru mama verdiniz acaba

Superisi814

Ben bir hafta sadece yaş mama verdim.
Şimdi yaş ve kuru mama veriyorum.
Ancak ben zaten böbrek sağlığı için sadece kuru mama ile beslemenin zararlarini deneyimledigim için asla sadece kuru mama ile kedi beslemiyorum.
Kedilerim fit hâlâ..

Cansu2323

Tamamdır çok teşekkür ederim.