Kedim Tüy Kustu

Rosier4

Arkadaşlar merhaba kedim 1.5 yaşında yavruluk döneminden beri biofeline malt veriyoruz ilk kez tüy kustu bişey yapmak gerekir mi ne yapmamız lazım 2-3 günde bir 2-3cm veriyordum arttırayım mı tavsiye verir misiniz veterinere götürmem gerekir mi

5 CEVAP

tommyse

malt kullanımını günlük yapmalısınız demek ki yeterli gelmiyor ve biofeline işe yaramıyorsa gimcat, trixie gibi markalar deneyebilirsiniz.

Mini2019

iyi ki kusmuş. Yoksa tıkanma olur masraf korkunç boyutlara ulaşabilirdi.
Tüy döküm zamanlarında haftada iki kez tarayıp her gün malt veriyorum. Piyasadaki maltların birçoğu çok kötü ve sahteleri var.

Rosier4

Veterineri aradım dün akşam malt miktarını arttırmamı söyledi.İki günde bir tarıyorum 2-3günde bir malt veriyordum yinede tüyleri atamamış maalesef.Az önce tekrar tüy kustu.

zeynandkekik

Merhaba, bazen bazı maltların malt oranı yetersiz kalabiliyor, kediniz de uzun tüylü bir kediyse ya malt oranı fazla başka bir markaya geçiş yapın ya da malt miktarını artırıp bir deneyin bakalım, eğer hala tüy kusması devam ediyorsa markayı değiştirmeyi denemenizi öneririm.

Rosier4

British shorthair cinsi çokta uzun sayılmaz tüyleri hangi maltları önerirsiniz zoovital nasıl?