Kedim Ne Kadar Su Tüketmeli

kayaburcu

Merhabalar bu ara kedimin su içmesini takip ediyorum evin farklı yerlerinde sular var mama yedikten biraz sonra gidip su içiyor aslında bu iyi bir şey ama kediler günlük ne kadar su tüketir? Kedim 8 aylık mamasını öğünlere bölerek veriyorum o kendisi gidip gelip yiyor ve yedikçe su içiyor bu iyi bir şey mi yoksa böbreklerinde vs bir sorun olabilir mi ?

4 CEVAP

tommyse

kuru mama yediğinden kilo başına 50-60 ml su düşüyor aşağı yukarı. 3 kiloysa rahat 150-180ml su içmeli.

6 aylık 2.300 kilo bir kedi günlük 168ml su tüketmelidir, su tüketimi kedinizin yaşına ve kilosuna göre değişir, herkese iyi formlar

Realbadvroken

Peki 1 yaşında 6 kilo ve böbrek sıkıntısı olan bir kedi ne kadar su tuketmeli

tommyse

300ml su içmesinin yanında kesinlikle yaş mamayla takviyelenmeli böbrek sıkıntılarının büyük ölçüdeki sebebi yeterince suyun vücuda alınmamasından kaynaklanıyor. Tabii önce veterinere sorarak haftalık yaş mama porsiyonu be kadar olmalı konuşun ve bu yaş mama ev yapımı mı olmalı yoksa içeriği kalite olan yaş mamalarla mı olmalı.

Eğer sorun görülmediyse yaş mama verilmede yaş mamalarıda formu bozulmadan su ekleyin ekleyebildiğiniz kadar...

Evde yaş mama yapacaksanız mineral/vitamin, taurin ve protein-karbonhidrat oranını ayarlamalısınız ki bu o kadar zor olmuyor ev yapımı yaş mama tariflerinden bakıp deneyebilirsiniz.