Kısırlaştırma Ödem

BanuYuzgec

Merhaba dişi kedimi 8 gün önce kısırlaştırdım yakalık takılmadı sargı var ama sargının alt kısmında yumurta büyüklüğünde şişlik farkettim yemesinde bir sorun yok ama biraz halsiz gibi fotoğraftan çok belli olmuyor ama ödem veya enfeksiyon olabilir mi acaba ya da bandajdan öyle gözükebilir mi daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı

8 CEVAP

ursaminor

O bandaj çok toplanmış gibi duruyor. İnanılmaz derecede rahatsızlık veriyordur çocuğa. Toplandıkça daha da sıkıyor çünkü.

Bizim yaşadığımız kriz çok kötüydü bu bandajın ardından. Zaten 2. gece koparmaya başladı bandajı. 3. gün gittik bandaj toplanmış, dikiş ortada. Hemen çıkardılar ve ben yeniden taktırmadım. Hiç pişman değilim. Kızım da aşırı uyarmalarımın ardından hiç dokunmadı dikişine.

Size de tavsiyem sabah erkenden gidin ve çıkarttırın o bandajı. 8 gün yeterince uzun bir süre...

ursaminor

Hatta izin verirse siz çıkarın bence bu gece. İçim daraldı o anlar gelince aklıma :/

Duygutk

Lütfen başka bir veterinere götürün. Benim kedileri de kisirlaşti hiç bandaj yapılmadı.. Ayrıca yaranın hava alması gerekir kuruması için 8 gün diyorsunuz çok kötü. Çıkarın bandajı

Gul36

Bence de bandaj iyi bir fikir değil ya. :/ Kendileri yalayarak dikiş yerlerini iyileştiriyorlar zaten. Dikişlerin de acıdığını fark edince çekiştirmiyorlar.
Benimkinde sadece küçük izler kaldı artık. İlk başlarda önlem olsun diye çok fazla yalamasına izin vermedim yine de ama sonra kendi haline bıraktım ben.

BanuYuzgec

Kedimin bandajı alındı bandaj fazla sıkı olduğu için şiş görünmüş bana alttaki deri şükür iyi şimdi :)

BanuYuzgec

Hiç çıkarmaya çalışmadı bandajı ben de rahatsız ettiğini düşünemedim sabah götüreceğim tşk

septikbaykus

Nerde kısırlaştırdınız acaba

BanuYuzgec

Eskişehirdeyiz biz