Kedimde Mantar Mı Değilmi Anlayamıyorum

tlgabtmz

Anket

mantar mı
(0 oy)
bu yara nedir
(0 oy)
Toplam (0 oy)

merhaba kedimde ilk başta derisinde pullanma vardı kabuklu bir kaç yerinde temizledikten sonra kızarık ufak yara olduğunu gördüm crystalin le temizledim . veterinere götürdüm mantar böyle olmaz dedi başka veterinere götürdüm ışıklı bir cihazla baktı bir kedimde olmadığını diğerininde gözüküyor ama travasol sürdüysen oda böyle çıkar dedi sürmüştüm götürmeden . dün kulaklarında pullanma gördüm temizledim. vet ler yok dedi ama bütün görsellerde mantar başlangıcıyla aynısı

5 CEVAP

Cemalchief

Beyaz kedi, pullanma, kulakta gozukmesi bunlar mantara isaret. Kesin tespit aslinda ekim yapma

Superisi814

Merhaba,
Çok geçmiş olsun.
Kuvvetli ihtimal ile mantar ve yayılmakta..
Evet , veteriner hekimler mavi LED ışık ile bakarak teşhis koyuyor , bazen de parça alarak.
Bu kedis acilen tedavi edilmeli ve mantar christalin ile geçmez.
Bu süreçte de tavuklu mama azdırır, bir çok balıklı mama içeriğinde ağırlıklı tavuk var .
İşinde ehil bir hekime ulastirin

Mini2019

beyaz kedi sorunsalı..

bunun ne olduğu fotoğraftan pek anlaşılmıyor...
Her mantar o ışıkta gözükmüyor maalesef. eğer bu bir mantarsa, Türkiye'deki mantar türlerine Bizdeki aşıların hepsi yaramıyor maalesef.
cemalchief'in dediği gibi ekim yapılmalı.. yoksa mantardı, alerjiydi, mayaydı derken içinden çıkılmaz bir hale girer. binlerce liranız, zamanınız gider ve hayvanınızın sağlığı daha da çok bozulur.

tlgabtmz

dediğim gibi 4 tane vet gezdim ama hiçbiri yok dedi 🤦🏻‍♂️ekim işlemini araştırdım ama ısrarla yok dedikleri için elden birşey gelmiyor . yarın izmire götürecem. mantar yarasınada benzemiyor sadece pullanma var derisinde ufak bir kızarıklık ertesi gün geçiyor

tlgabtmz

dediğim gibi 4 tane vet gezdim ama hiçbiri yok dedi 🤦🏻‍♂️ekim işlemini araştırdım ama ısrarla yok dedikleri için elden birşey gelmiyor . yarın izmire götürecem. mantar yarasınada benzemiyor sadece pullanma var derisinde ufak bir kızarıklık ertesi gün geçiyor